Спеціальні потреби

Верховна Рада відправила у відставку міністра оборони


В Уряді Тимошенко звільнилося ще одне крісло. У відставку відправлений міністр оборони Юрій Єхануров. Парламентарі в єдиному пориві натиснули на кнопки, і на табло Верховної Ради висвітився небувалий результат – 363 голоси «за».

Рішення підтримали не тільки Партія регіонів, БЮТ і комуністи, але й Блок Литвина – незважаючи на попередні запевнення голови блоку, що за відставку Єханурова фракція не голосуватиме.

Згідно з офіційним формулюванням, міністра зняли як корупціонера – за результатами перевірки оборонного відомства Головним контрольно-ревізійним управлінням.

Проте представник Президента у Верховній Раді Ігор Попов, коментуючи відставку міністра оборони, назвав це «дрібною політичною помстою». Як він заявив журналістам, «коли ділять портфелі, то на всіх не вистачає і комусь треба звільнити місце під портфель».

«Зведенням особистих рахунків» вважає відставку Єханурова президент. Про це заявила на брифінгу в п’ятницю прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. За її словами, Віктор Ющенко розглядає сьогоднішнє рішення парламенту як «виключно політично вмотивований крок, що свідчить про високий рівень безвідповідальності і деструктивності настроїв у нинішньому парламенті». Як вона підкреслила, звільнення міністра оборони – «це продовження кампанії зі створення уряду «порожніх крісел» за одноосібного управління прем’єр-міністра». Ванникова нагадала також, що після схожих політичних відставок в Україні вже кілька місяців немає міністра фінансів та міністра закордонних справ.

А тим часом у небаченій одностайності, яку продемонструвала Верховна Рада в сьогоднішньому голосуванні, багато хто побачив обриси майбутньої мегакоаліції.

«Зрозуміло, що та коаліція, від якої всі відхрещуються, вже щойно відбулася», – заявив, коментуючи зняття міністра оборони, народний депутат від НУ-НС В’ячеслав Кириленко.

Натомість день офіційного проголошення союзу між ПР і БЮТ знову відкладається. Тепер кажуть, що політичне «весілля» зіграють у вівторок 9 червня. Заради того, щоб зібратись у цей день в стінах Верховної Ради, народні обранці змінили навіть власний календарний план, проголосувавши за те, аби весь наступний тиждень працювати в пленарному режимі.

Тайм-аут майбутнє «подружжя» взяло, щоб остаточно зібратися з думками. Як запевняють у Партії регіонів, додатковий час потрібен їм, аби переконати свого лідера в необхідності обирати президента саме у парламенті, а не всенародно. Раніше, як відомо, Віктор Янукович виступав категорично проти такої ідеї.

А між тим Президент Віктор Ющенко продовжує бити на сполох – і вже апелює до міжнародної спільноти. У п’ятницю глава держави зустрівся з послами країн Великої сімки, окремих країн Євросоюзу та представником Єврокомісії в Україні. Як повідомляє прес-служба президента, Ющенко закликав світ «підтримати Україну в збереженні її демократичних надбань та «недопущенні конституційного перевороту, яким загрожують державі коаліційні домовленості між БЮТ та Партією регіонів».

Серед таких загроз президент, зокрема, відзначив «незаконні зміни до Конституції», якими передбачається закріплення на 10 років посади прем’єр-міністра за Юлією Тимошенко та передача права обирати президента в парламент.

XS
SM
MD
LG