Спеціальні потреби

Погляди експерта на проблему корупції в Україні


Правозахисна організація «Transparency International» оприлюднила звіт під назвою «Барометер глобальної корупції – 2009». Дослідження проводилось у 69 країнах світу а в опитуванні взяло участь більше 70 тисяч людей. Україна посіла у цьому звіті сумне останнє місце. Найбільш корумпованими в Україні називають державні установи, парламент та судову сферу.

21% опитаних українців визнали, що вони або їхні близькі були вимушені давати хабара протягом останнього року. Переважна більшість українців – 73% називають боротьбу з корупцією в Україні неефективною, а 19% вважають, що ніхто навіть і не намагається боротись з корупцією.

Ця соціальна проблема негативно впливає не лише на повсякденне життя пересічних українців, вона також сповільнює розвиток України, зокрема у сфері бізнесу. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» сказав президент Американської торгової палати в Україні Хорхе Зукоскі:

«Однією з найбільших перепон для розвитку бізнесу в Україні є бюрократія і корупція. Це найбільші проблеми – особливо для американських компаній, які обмежені законом і не можуть давати хабарі, які інколи стають звичною практикою у економіках, що розвиваються. І ці проблеми значно зменшують конкурентноздатність України. Тому часто компанії обирають інші країни для ведення бізнесу і не йдуть в Україну».

Повне інтерв`ю з експертом мовою оригіналу дивіться внизу. Розмову з ним провела Мирослава Ґонґадзе.


частина перша


частина друга
XS
SM
MD
LG