Спеціальні потреби

Обама покладає надії на свій економічний план

Повернувшись з подорожі на Близький Схід та в Європу, Президент США Барак Обама знову взявся за економіку. У понеділок Обама з’ясовував з членами своєї адміністрації чи працює план стимулювання економіки вартістю у майже 800 мільярдів доларів. Президент визнає, що економіка США все ще перебуває у глибокій рецесії, однак він задоволений тим, що темпи росту безробіття сповільнилися:

«Це ознака, що ми рухаємося у правильному напрямку. Головне, у наступні кілька місяців, розвинути цей невеликий прогрес, який ми досягли».

Хоча ріст безробіття сповільнився, його загальний рівень склав рекордні за останні 25 років 9,4%. На думку республіканців, це доводить, що економічний план президента не працює.

Однак адміністрація переконує, що план вже зберіг до 150 тисяч робочих місць. А віце-президент США Джо Байден обіцяє нові робочі місця у найближчі місяці:

«Ми збільшуємо зусилля федерального уряду і впевнені, що після ста днів після запровадження плану зможемо показати, що створили або врятували 600 тисяч робочих місць».

Нові робочі місця створюються у громадському секторі, як то спорудження доріг або ремонт військових об’єктів та медичних центрів. Президент говорить, що розуміє проблеми, які постали перед багатьма американцями. Обама запевняє, що його адміністрація робить усе можливе аби вивести економіку країни з рецесії.

Білий дім розраховує, що план порятунку економіки дозволить створити 3-4 мільйони робочих місць до першої половини 2011-го року.

Однак республіканці продовжують критикувати дії адміністрації і наполягають, що витрата мільярдів на стимуляцію економіки лише збільшує борги країни.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG