Спеціальні потреби

Випускникам у США не легко на ринку праці

Через найбільший за останні 25 років спад на ринку праці в скрутному становищі опинилися тисячі цьогорічних випускників американських шкіл. Сподівання на те, що диплом з відзнакою допоможе швидко віддати кредити на навчання – не виправдались. Працедавці кажуть, що порівняно з минулим роком, вони наймають на роботу лише 22% молодих фахівців. Відтак випускникам доводиться працювати за значно скромніші суми, а часом й задарма – лиш би набути досвід.

Кейсі Севедж з відзнакою закінчив коледж у місті Гартфорд, штат Коннектикут. Подавши резюме у 24 компанії, він не отримав жодної пропозиції. У схожій ситуації опинилася більшість цьогорічних випускників по всій країні.

Як каже випускниця Джорджтаунського університету Лора Генрі, коли закінчуєш школу і йдеш в реальний світ – все одно відчуваєш хвилювання.

Подібне занепокоєння висловлює інша випускниця цього ж університету Джіл Сіберт. Вона каже, що зараз не найкращий час бути випускником.

Невеселі думки і в Сема Нібурґа:

«Це у кожного на думці. Навіть люди, які мають пропозицію на роботу, побоюються, що пропозиції будуть відкликані. Адже кожного дня читаєш в газеті про тимчасові звільнення з роботи, про злиття корпорацій. Отож, впевненості немає».

Два роки тому понад 50% випускників мали роботу на момент закінчення навчання. Цього року – лише 20% випускників працевлаштовані. І це не найгірша новина. Професор факультету менеджменту Єльського університету Ліза Кан пояснює, що студенти потерпають від рецесії, як і всі інші, але вони значно довше відчуватимуть на собі її наслідки.

Професор Кан досліджувала наслідки рецесії 80-их років. Вона каже, що навіть через 20 років люди, які закінчували навчання в цей час, відчувають на собі наслідки економічної кризи:

«Вони заробляють менше, аніж ті, хто закінчував навчання у кращі часи. І вони займають менш престижні посади».

Що ж їм залишається робити? Директор центру працевлаштування Лана Ґеґґі дає таку пораду цьогорічним випускникам:

«Якщо б я була 22-річним випускником сьогодні, я б погодилась на неоплачувану практику, я б погодилась на будь-що, лиш би набратися досвіду».

Це саме те, що робитиме випускниця коледжу Ченсі Керр:

«Думаю, що цього літа матиму неоплачувану практику. Я рада, що зможу отримати якийсь досвід, але було б добре, якби за мою роботу платили».

Втім, якщо й після практики не пощастить знайти оплачувану роботу, багато випускників заповнять менш престижний ринок праці. І навіть з університетськими дипломами вони погодяться на роботу офіціанта у ресторані, чи продавця у супермаркеті.
XS
SM
MD
LG