Спеціальні потреби

Президент Ірану балотується на другий термін

Перед тим, як він був обраний Президентом Ірану у 2005-му році, Махмуд Ахмадінеджад був мером Тегерану, але загалом у світі про нього мало хто чув. Пройшло чотири роки і він є одним із найбільш відомих світових лідерів. Тепер Ахмадінеджад балотується на другий термін на президентських виборах, які відбудуться у п’ятницю.

Одним із його перших рішень після перемоги на виборах було призначення членами уряду таких же маловідомих особистостей. Деякі із них вийшли з революційної гвардії, елітного загону іранської армії, який слідкує за дотриманням громадянами ісламських порядків. Також новообраний президент скасував відділ в уряді, який відповідав за складання бюджету. Це дало йому більший контроль над фінансами країни. Кілька членів уряду пішли зі своїх посад на знак протесту, або їх змусили це зробити. Але не ці суперечливі кроки привернули до Ахмадінеджада увагу міжнародної громадськості. Його запальна риторика та наполягання на тому, що Іран має право розвивати ядерну технологію, зробили його гравцем на міжнародній арені. Сполучені Штати та їхні союзники занепокоєні тим, що Іран розробляє ядерну зброю. Ахмадінеджад наполягає на тому, що його країна переслідує виключно мирні цілі. Втім, Іран відмовляється від співпраці з МАГАТЕ. Серед найбільш контраверсійних позицій Ахмадінеджада –невизнання Голокосту і заяви про те, що Ізраїль має бути знищений:

«Сіоністський режим є фальшивкою. Вони окупанти. Піднімаючи питання Голокосту, я хочу викрити історичний обман. Режим Ізраїлю добігає свого кінця. Більшість світових націй та більшість урядів не хочуть існування держави Ізраїль».

На критику до себе Ахмадінеджад не звертає багато уваги. Втім, за роки правління він встиг втратити чимало прихильників всередині країні. Під час цієї кампанії, на відміну від свого опоненту, він обмежив свої обіцянки до мінімуму, більше покладаючись на гасла. Значна частка його електоральної бази існує у сільських місцевостях та походить із найбідніших верств населення. Одна з його найвідоміших обіцянок полягає у тому, що він принесе прибутки від продажу нафти на стіл кожного іранця.

Минулого разу його виграш не був простим. Ахмадінеджад переміг у другому турі проти колишнього Президента Акбара Хашемі Рафсанджані. Цього разу Рафсанджані підтримує його суперника, колишнього Прем’єр-міністра – Мира Хосейна Муссаві. Опоненти критикують Ахмадінеджада за провали в економіці, які призвели до високої інфляції в країні. А релігійні лідери, які допомогли йому перемогти минулого разу, все ще не висловили публічної підтримки Ахмадінеджаду.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG