Спеціальні потреби

Південна Африка готується до Кубка конфедерацій

Сім міжнародних чемпіонатів з футболу пройдуть цього місяця в Південній Африці. Команди змагатимуться за Кубок конфедерацій, який часто називають ще міні-кубком. Протягом двох тижнів найкращі футболісти будуть демонструвати першокласну гру, готуючись до чемпіонату світу, що пройде наступного року. І Південна Африка до цієї події готується посиленими темпами.

Футбольна лихоманка охопила Південну Африку, яка у липні готується прийняти змагання за Кубок конфедерацій, а наступного року – чемпіонат світу. Готелі, туроператори та й просто жителі змагаються за кожного з тисяч фанатів, які незабаром приїдуть сюди і витратять мільйони доларів за період проведення змагань.

До чемпіонату світу будують або реконструюють десять стадіонів. Очікується, що змагання зберуть чотириста тисяч уболівальників, допоможуть створити десятки тисяч робочих місць і дозволять місцевим бізнесом заробити близько двох мільярдів доларів.

Окрім футболу Південна Африка має що показати туристам, навіть не дивлячись на досить високий рівень злочинності. Редактор журналу «Гейтвей» Дон Піннок зазначає:

«Це чудова країна для туристів, якою легко пересуватися. Тут існує різноманіття ландшафту, та широка система обслуговування, що, на мою думку, має переважити страх перед злочинністю».

Країни-сусіди також сподіваються, що туристи завітають і до них. Наприклад до Зімбабве можна дістатися, здійснивши короткий переліт.

До чемпіонату готуються і благодійні організації. Британський туристичний агент Джон Гейкок пропонує футбольні м’ячі зроблені в Південній Африці, які можна придбати і подарувати дітям, які їх потребують. Туроператори і готелі вже закупили сотні м’ячів, щоби використовувати їх як рекламу.

Однак, критики вже сьогодні занепокоєні, що після закінчення чемпіонату нові стадіони і готелі залишаться порожніми. Втім, Дон Піннок дивиться на це більш оптимістично:

«Південна Африка має високий рівень сприяння туризму. Може ажіотаж трохи й спаде після чемпіонату, але потім він неодмінно почне підніматися і так буде доти, поки ми матимемо тут стабільну політичну і економічну ситуацію».

Наразі більшість південноафриканців зосередилася на чемпіонаті світу, адже за 15 років після Апартеїду це їх перша велика нагода показати світу свою молоду державу.
XS
SM
MD
LG