Спеціальні потреби

Південна Африка готується до Кубка конфедерацій

Сім міжнародних чемпіонатів з футболу пройдуть цього місяця в Південній Африці. Команди змагатимуться за Кубок конфедерацій, який часто називають ще міні-кубком. Протягом двох тижнів найкращі футболісти будуть демонструвати першокласну гру, готуючись до чемпіонату світу, що пройде наступного року. І Південна Африка до цієї події готується посиленими темпами.

Футбольна лихоманка охопила Південну Африку, яка у липні готується прийняти змагання за Кубок конфедерацій, а наступного року – чемпіонат світу. Готелі, туроператори та й просто жителі змагаються за кожного з тисяч фанатів, які незабаром приїдуть сюди і витратять мільйони доларів за період проведення змагань.

До чемпіонату світу будують або реконструюють десять стадіонів. Очікується, що змагання зберуть чотириста тисяч уболівальників, допоможуть створити десятки тисяч робочих місць і дозволять місцевим бізнесом заробити близько двох мільярдів доларів.

Окрім футболу Південна Африка має що показати туристам, навіть не дивлячись на досить високий рівень злочинності. Редактор журналу «Гейтвей» Дон Піннок зазначає:

«Це чудова країна для туристів, якою легко пересуватися. Тут існує різноманіття ландшафту, та широка система обслуговування, що, на мою думку, має переважити страх перед злочинністю».

Країни-сусіди також сподіваються, що туристи завітають і до них. Наприклад до Зімбабве можна дістатися, здійснивши короткий переліт.

До чемпіонату готуються і благодійні організації. Британський туристичний агент Джон Гейкок пропонує футбольні м’ячі зроблені в Південній Африці, які можна придбати і подарувати дітям, які їх потребують. Туроператори і готелі вже закупили сотні м’ячів, щоби використовувати їх як рекламу.

Однак, критики вже сьогодні занепокоєні, що після закінчення чемпіонату нові стадіони і готелі залишаться порожніми. Втім, Дон Піннок дивиться на це більш оптимістично:

«Південна Африка має високий рівень сприяння туризму. Може ажіотаж трохи й спаде після чемпіонату, але потім він неодмінно почне підніматися і так буде доти, поки ми матимемо тут стабільну політичну і економічну ситуацію».

Наразі більшість південноафриканців зосередилася на чемпіонаті світу, адже за 15 років після Апартеїду це їх перша велика нагода показати світу свою молоду державу.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG