Спеціальні потреби

США занепокоєні долею засуджених в КНДР журналісток

Офіційні особи Сполучених Штатів висловили сподівання, що Північна Корея скасує вирок. За словами державного секретаря Гіларі Клінтон, у Вашингтоні сподівалися, що Північна Корея їх звільнить і депортує з країни.

Втім, це може залишитися виключно сподіванням. Лора Лінґ та Юна Лі стали козирем, який несподівано потрапив у руки північних корейців.

Саме на таку можливість звернув увагу колишній посол США до Південної Кореї Дональд Ґреґґ: «Гра далека від завершення. Навпаки, я вважаю, що найважливіша її частина тільки починається».

Режим-ізгой відомий своїм вмінням, використовуючи ядерну погрозу, досягати власних цілей. Нещодавно її лідер Кім Чен Ір підтвердив, що вся влада залишається в його руках, після того як пережив серцевий напад.

Недавно в Північній Кореї було проведено випробовування ядерної зброї. У відповідь Сполучені Штати виступили за накладання додаткових санкцій. Як сказав президент Барак Обама, США не мають намірів винагороджувати за політику провокацій.

Адміністрація США не хоче пом’якшувати власну позицію щодо ядерних випробувань через занепокоєння долею двох журналісток. Держсекретар Клінтон сказала, що це два окремі питання з гуманітарним аскетом і що КНДР має відпустити жінок.

Двох жінок ймовірно відправлять до одного з шести трудових таборів. Про умови життя в них за межами Північної Кореї нічого не відомо.

Родини журналісток розгорнули публічну кампанію з вимогою звільнення американок. Але тепер родини призупинили власні зусилля, сподіваючись, що дипломатам вдасться домовитися з Північною Кореєю.
XS
SM
MD
LG