Спеціальні потреби

Актуально

Правозахисники вимагають справедливості у російських тюрмах
Група відомих російських правозахисників недавно видала публічну заяву з протестом з приводу арешту громадського активіста Олексія Соколова в Єкатеринбурзі, на Уралі. Соколов відомий як захисник прав в’язнів у російських виправних установах і викрив нелюдські побиття в’язнів і жахливі умови, в яких їх утримують. Недавно російська влада арештувала Соколова на основі звинувачень в пограбуванні з використанням зброї і тепер йому загрожує 15 років ув’язнення у виправній системі, яку він намагався реформувати. Проте, звинувачення, висунені проти активіста можуть бути сфабриковані.

Олексій Соколов ставив запитання: чому люди, які потрапляють у російські в’язниці здоровими виходять з них каліками? Чому матері ховають синів, які померли, перебуваючи під арештом? Чому в посвідченнях про смерть у в’язницях пишеться, що причиною смерті було запалення легенів, коли у жертви є ознаки кровотечі і поламані кості?

Соколов ставив такі запитання 2 роки тому, у своєму документальному фільмі під назвою «Фабрика тортур, чи педагогічний досвід». У 45-хвилинному відео він показує, серед іншого, брутальні побиття в російських в’язницях. Соколов очолював громадську групу, яка стежить за умовами у в’язничній системі Росії, і ділився своїми відкриттями з правозахисною організацією Міжнародна амністія.

Соколова арештували 13 травня, коли він гуляв зі своєю дворічною донькою. Йому висунули звинувачення у причетності до збройного пограбування, яке сталося п’ять років тому. Свідчення проти Соколова дав чоловік, засуджений за цей злочин раніше.

Бюро Міжнародної амністії в Москві одержує листи від в’язнів з різних частин Росії, в яких вони твердять, що їх піддають тортурам або обіцяють кращі тюремні умови в замін за неправдиві свідчення.

Представник Міністерства внутрішніх справ Свердловської області Валерій Ґорелих заявив, що зв’язку між правозахисною діяльність Соколова і його арештом за збройне пограбування не має. Дата судового засідання по його справі ще не призначена.

Дружина Соколова, Ґула, каже, що з часу виходу документального фільму «Фабрика Тортур» у 2007-му році, на адресу її чоловіка постійно надходили погрози. Соколова додає, що влада попередила її чоловіка, що він скоро вийде з тюрми – інвалідом.

У скандальному документальному фільмі, Соколов засудив умови утримання засуджених у в’язниці біля Єкатеринбурга. Правозахисник Олексій Соколов заявив, що більшість скарг і заяв від в’язнів потрапляють через неофіційні канали, бо люди бояться писати відверто. Кожний, хто згадає правду в офіційній скарзі чи заяві, може бути так жорстоко побитий, або піддається настільки сильному психологічному тиску, що він не витримує і врешті все заперечує».

Правозахисники кажуть, що Соколов очевидно нажив собі впливових ворогів серед керівництва тюрем. Декілька з них навіть втратили роботу після виходу документального фільму.

Провідні російські правозахисники видали заяву, в якій висловлюють обурення з приводу фабрикації звинувачень проти Соколова. Серед тих, хто підписав заяву – голова московської гельсінської групи Людмила Алексеєва і директор організації «За права людини» Лев Пономарьов.

Всі новини дня

Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Шведський і фінський солдати під час навчань поблизу Стокгольма 28 квітня 2023 р.

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».

... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.

Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.

Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу

Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.

«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».

Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».

«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.

Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.

Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.

Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG