Спеціальні потреби

Актуально

Президент Ющенко: Україна може втратити ГТС

Президент Ющенко заявляє, що Україна може втратити контроль над власною газотранспортною системою внаслідок погіршення фінансового стану НАК «Нафтогаз України». Про це глава держави заявив сьогодні під час спеціальної наради.

Нинішній фінансовий стан компанії – критичний, каже президент і пророкує банкрутство найбільшого платника податків країни. Боргові зобов'язання компанії зросли до майже 80 мільярдів гривень і продовжують накопичуватися через те, що НАК змушений продавати газ українським споживачам дешевше, ніж закуповує паливо у російської монополії «Газпром». Ющенко пропонує уряду підвищити принаймні до рівня собівартості ціну, за якою газ продається населенню та підприємствам теплокомуненерго. При цьому він закликає зберегти систему субсидій для малозабезпечених людей, які не зможуть оплачувати ці послуги.

Віктор Ющенко також звертає увагу на погіршення платіжної дисципліни – споживачі стали значно гірше розраховуватися за паливо. Президент також розкритикував надмірне податкове навантаження на компанію, чинні газові домовленості з Росією і заявив, що їх дія може призвести до втрати Україною своєї ГТС. Згідно з укладеними контрактами, «Газпром» має можливість нарахувати 40 мільярдів гривень за недобір газу у першому півріччі. І хоча російська монополія поки що не висуває претензій до української сторони, Ющенко побоюється, що Російська Федерація отримує дієвий інструмент впливу на політику української влади.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вже відреагувала на закидиди президента. В розповсюдженій заяві вона відмовляється від планів підвищення ціни на газ для населення в поточному році. «Я категорично заперечую проти підвищення ціни на газ для людей. Я взяла зобов’язання, що протягом цього року ціна на газ для населення не зміниться, і я буду свого слова дотримуватися. Я ніколи не дозволю під час кризи, коли людям і так важко, ще піднімати для них ціни на газ, і я не розумію цю команду президента», - говориться в документі.

Тим часом НАК Нафтогаз заявив, що планує отримати новий кредит на закупівлю російського газу. Компанія вже звернулася до уряду, щоб той виступив гарантом повернення коштів. Керівництво Нафтогазу розраховує отримати позичку у 15 мільярдів гривень.


Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG