Спеціальні потреби

Пірати погрожують українським бранцям розправою


Сомалійські пірати, які більше місяця тому захопили судно «Аріана», погрожують вбити членів екіпажу, який складається із 24 громадян України. Газета «Сегодня» отримала прохання негайно допомогти екіпажу судна. У повідомленні йдеться про погрози розстріляти усіх заручників, якщо викуп не буде заплачений найближчими днями. Моряки начебто повідомляють про відсутність прогресу в переговорному процесі між піратами та судновласником. Останній, мовляв, взагалі відмовляється говорити із бандитами. Ті ж виливають злість на українських моряках, катують їх, відмовляють у необхідних медичних послугах. На судні, за деякими даними, закінчилося пальне, не вистачає їжі та води.

Активізувати зусилля із визволеня українських громадян із піратського полону від влади вимагають і родичі бранців. Рідні членів екіпажу прибули в Київ, щоб донести свої вимоги до урядовців. Вони кажуть, що підтримують телефонний зв'язок із судном і підтверджують інформацію про критичний стан екіпажу.

МЗС каже, що переговори про звільнення українських громадян не припиняються, однак відмовляється повідомляти їх подробиці. Мовляв, це може зашкодити перемовинам. У відомстві переконують, що стан усіх захоплених нормальний, хоча раніше міністерство підтверджувало застосування до бранців тортур. Деякі оглядачі називають погрози піратів шантажем, що має на меті якнайшвидше отримати викуп.

Попри це президент Ющенко сьогодні доручив МЗС РНБОУ та МЗС вжити додаткових заходів, щоб визволити бранців. Президент зобов’язав дипломатів інформувати сім’ї моряків про те, як українська влада сприяє визволенню бранців. Глава держави також вимагає звітів про розовиток ситуації. Нині на трьох захоплених судах пірати утримують щонайменше 34 громадян України.

XS
SM
MD
LG