Спеціальні потреби

Лейкерс здобули свій 15-ий чемпіонський титул

Цьогорічний сезон Національної баскетбольної асоціації завершився тріумфальною перемогою клубу Лос-Анжелес Лейкерс над Орландо Меджик. Для Лейкерс – це 15-ий чемпіонський титул за 63-річну історію існування клубу.

Для головного тренера команди Філа Джексона ця перемога стала 10-ою за 19 років на тренерській посаді. Шість разів він виводив на вершину НБА Чикаго Буллс, і чотири рази – Лос-Анджелес Лейкрес. Але всі телекамери і очі вболівальників були прикуті цього сезону до «найзірковішого» гравця Лейкерс – Кобі Браянта. Для нього перемога мала як величезне спортивне значення так і була реабілітацією перед вболівальниками за попередні помилки в особистому житті.

Перемога Лейкерс над Меджик з рахунком 99-86 у 5-ій грі серії «плей-офс» завершила один з найкращих сезонів лос-анджелеської команди в її історії. Фахівці в один голос заявили, що ця команда перемогла тому, що в неї зараз найкращий підбір гравців, найкращий тренер і найбільша індивідуальна зірка – Кобі Браянт.

Браянт понад усе хотів перемогти цього року. Хоч це для нього вже четвертний титул – але він вперше став чемпіоном без участі в команді Шакіла О’Ніла, в тіні якого він завжди знаходився.

Востаннє, Кобі Браянт тримав в руках заповітний трофей сім років тому. Чудова гра підняла його на вершину популярності. Але отримана слава, зіграла з ним поганий жарт.

Філ Джексон, який привів його до трьох титулів чемпіона НБА, назвав його егоїстом. Шакіл О’Ніл, з яким він грав у ті роки, публічно його критикував. Але імідж Браянта зазнав найбільшого краху, коли його звинуватили у згвалтуванні жінки в Колорадо.

Пізніше Кобі Браянт визнав, що він собі сам бридкий, що зробив серйозну помилку.

Баскетбольній зірці вдалося домовитись з позивачем, щоб вона забрала заяву з суду. Браянт втратив мільйони, можливо десятків мільйонів доларів, щоб закрити цю справу. І хоча кримінальне звинувачення з нього зняли, його репутація залишилась зіпсованою, здавалось назавжди.

Потім ще й професійна репутація Кобі Браянта опинилась під загрозою. Після того, як Шакіл О’Ніл здобув чемпіонський титул з іншою командою, всі заговорили, що Браянт без О’Ніла нічого не вартий.

Кілька останніх років Браянт робив все, щоб повернути собі репутацію зіркового баскетболіста і змінити раніше заплямовану репутацію. І для більшості його фанатів – його минуле справді залишилося в минулому.

Майка з номера Кобі Браянта – зараз напопулярніший товар у магазинах НБА. Він визнає:

«Це багато для мене значить, бо я знаю, що люди мене підтримують. І мені хочеться ще більше працювати, щоб продовжувати давати їм причини вболівати за мене».

Найбільше реабілітував Кобі Браянта в очах американців його внесок у команду національної збірної США, яка здобула золото на Олімпіаді в Пекіні. Тоді він говорив, що оліміпійське золото для нього значить більше, ніж титул чемпіона НБА. Втім зараз він за будь-що хотів стати чемпіоном НБА, і зробити це як лідер команди, а не як її другий номер.

«Я дуже цього хочу. І все. Я хочу цього більше за все» - сказав Кобі Браянт.

Кобі Браянту вдалося привести Лейкерс до перемоги. І зараз ніхто не може відібрати в нього титул лідера команди. А кадри святкування перемоги, де він з дружиною і дочками на руках, можливо допоможуть його вболівальникам забути про погане минуле цього зіркового спортсмена.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG