Спеціальні потреби

Звіт Білого дому: Південна Флорида під загрозою затоплення

Негативні наслідки глобального потепління вже зараз відчувають на собі жителі Сполучених Штатів. А згодом ситуація лише ставатиме гіршою. Про це говориться у першому звіті щодо кліматичних змін, який підготувала і оприлюднила у вівторок адміністрація Барака Обами. Білий дім застерігає, що інфраструктура країни не готова до таких змін. І якщо терміново не вжити заходів, вже через кілька десятиліть державу чекають серйозні катаклізми і соціальні катастрофи.

Це найдетальніший за весь час звіт про наслідки глобального потепління для США, коли-небудь виданий Білим домом. Його висновки насторожуть. У звіті розглянуто вплив кліматичних змін на кожний окремий регіон США і показано, яких руйнівних трансформацій ці регіони зазнають у найближчі десятиліття.

Через 50-100 років майже чотири тисячі кілометрів доріг у на півдні США та Новий Орлеан опиняться під водою Мексиканської затоки. Очікують, що до кінця століття рівень води в океані підніметься більше, ніж на метр. Велика частина території південної Флориди стане морським дном. Нижче рівня моря опиниться і космодром на мисі Канаверал. Заможним людям, які планують провести безтурботну старість на Флориді – є над чим замислитись.
Мешканцям північних та центральносхідних штатів доведеться звикати до температури притаманної пустельному Техасу, чи Кароліні.

Звіт свідчить, що за останні 30 років середня температура у зимовий період збільшилась у всіх штатах. У центральнозахідній частині країни це призвело до ураження шкідниками сільськогосподарських культур, зменшення врожайності, погіршення повітря і збільшення випадків захворювання на астму.

Звіт Білого дому дав американцям кілька вказівок як адаптуватись до таких змін, однак детально показав загрозу, перед якою опинилась вся країна.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG