Спеціальні потреби

Актуально

Знижено рейтинг України в протидії торгівлі людьми

Україна опустилася на щабель нижче у протидії торгівлі людьми. Це стверджує цьогорічна «Доповідь про торгівлю людьми» Державного департаменту США, оприлюднена цього тижня у Вашингтоні. Згідно з документом, Україну переведено до «контрольного списку» країн другої групи, які потребують особливої уваги. Як мовиться в тексті, «попри значні зусилля українського уряду, спрямовані на ліквідацію торгівлі людьми, Україна ще не повністю відповідає мінімальним стандартам протидії цьому злу».

Доповідь, зокрема, закидає Україні недостатні зусилля у тому, аби торговці людьми були покарані, державні службовці не ставали співучасниками цього злочину, а жертвам надавався достатній захист.

А відтак серед основних рекомендацій урядові України «Доповідь» називає суворіші терміни ув`язнення для торгівців людьми, а також недопущення співучасті в цьому злочині держслужбовців (які часом виявляються замішаними у візове шахрайство чи видають ліцензії непевним фірмам, що вербують людей для працевлаштування за кордон).

Висловивши низку критичних зауважень, документ наголошує: Уряд США готовий допомогти Україні наблизитися до загальноприйнятих стандартів.

«Сподіваємося, що для досягнення цієї мети Україна найближчим часом активізує свої зусилля», – сказав, коментуючи «Доповідь», тимчасовий повірений у справах США в Україні Джеймс Петтіт. Як він нагадав у своєму інтерв`ю 17 червня для газети «День», на програми з протидії торгівлі людьми в Україні американський уряд надає близько одного мільйона доларів щороку.

А тим часом українські урядовці називають цьогорічне пониження рейтингу України несправедливим. Про це в інтерв`ю «Голосу Америки» сказав начальник Департаменту боротьби з торгівлею людьми МВС України Михайло Андрієнко.

«На мій погляд, невірно нас оцінили, коли віднесли до другої категорії, та ще й до «контрольного списку». Я це кажу з позиції органів внутрішніх справ. Міліція не погіршила, а навпаки, активізувала роботу з протидії торгівлі людьми. Я це можу підтвердити статистикою. Якщо в 2008 році за фактом торгівлі людьми було порушено 202 кримінальні справи, то лише за 5 місяців нинішнього 2009 року – 158 кримінальних справ. Тобто цього року, порівняно з минулим, виявлено на 11% більше людей, які займалися цієї злочинною діяльністю», -- заявив Андрієнко.

«Міліція робить свою справу не гірше, а краще. Що ж до занадто м`яких вироків, то тут претензії до судів, які їх виносять», -- наголосив начальник Департаменту МВС.

У звіті Державного департаменту США наводиться цифра: лише 39% звинувачених у торгівлі людьми в Україні отримали покарання у вигляді позбавлення волі. Решта відбулися штрафами чи умовним покаранням.

«Міжнародна громадськість хоче бачити суворіші вироки за такий тяжкий злочин, і це справедлива вимога», -- каже представник проекту з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова.

Коментуючи в інтерв`ю «Голосу Америки» цьогорічну оцінку зусиль України з протидії торгівлі людьми, Горбунова заявила: для держави це тривожний сигнал.

«Україна опустилася на щабель нижче. І для нас це сигнал тривоги. Україна ніколи не знаходилася в третій групі – країн, які ігнорують проблему. Починаючи з 2000 року, відколи Державний департамент США почав готувати цей звіт, Україна жодного разу не потрапляла в найнижчу третю групу. (На відміну, до речі, від нашого найближчого сусіда Молдови). Але на превеликий жаль, ось уже втретє ми опиняємося в списку країн, стосовно яких буде здійснюватись моніторинг».

За словами представника МОМ, звіт не став несподіванкою в Україні:

«Ми знаємо про ці недоліки. Але визнаючи недоліки та існуючі проблеми, мені все-таки важко цілком погодитися з критикою, бо я знаю, які зусилля робляться. Я знаю також, у якій ситуації опинилася країна. А проблему торгівлі людьми неможливо виривати із загальної ситуації – це лакмусовий папірець, який свідчить про необхідність загальних реформ у правоохоронній системі».

«Безперечно, звіт важливий для нас, як і для міжнародної громадськості, для того щоб подивитися, де ми знаходимося, і порівняти нашу ситуацію з іншими країнами. І ми кожного року чекаємо на червень місяць. Повторюю: цьогорічна оцінка - це тривожний сигнал для нас. Але Україна повинна робити рішучі кроки в реформуванні системи правоохоронних органів взагалі, і тоді можна буде говорити про незворотній процес», -- наголосила представник проекту з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова.

Всі новини дня

Канада надасть Україні $11 млн на розмінування

Залишки від російських снарядів, зібрані українськими саперами, у Харкові. 29 листопада 2022. REUTERS/Vitalii Hnidyi

Канада надасть Україні фінансування для розмінування територій. 15 мільйонів канадських доларів (11 мільйонів доларів США) буде виділено для закупівлі обладнання для виявлення та знешкодження наземних мін та боєприпасів, що не розірвалися.

"Українська влада зараз оцінює, що міни виявлені на 30% території країни", - сказала міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Канада уже надає спецзахист для саперів, а також фінансує передові системи розмінування з дистанційним керуванням для очищення великих територій, наприклад сільськогосподарських угідь.

У серпні Державний департамент США схвалив допомогу на суму 89 мільйонів доларів, щоб допомогти Україні оснастити та навчити 100 команд з розмінування та знешкодження боєприпасів, що не розірвалися.

"Ми ніколи не похитнулися у нашій відданості світу, вільному від мін", - написала Жолі у Twitter, нагадавши про 25-ту річницю Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їхнє знищення.

Раніше про домовленість щодо збільшення допомоги Канади у розмінуванні українських територій повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У статті використано матеріали Reuters

ЄС і США хочуть уникнути торговельної війни довкола субсидування «зелених» технологій

Емануель Макрон після переговорів з Джо Байденом сказав, що дискусії у Вашингтоні зокрема торкалися можливих негативних наслідків американського «Закону про зниження інфляції» для Європи і висловив упевненість, що проблеми будуть подолані. 1 грудня 2022 р.

Чільні представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки кажуть, що готові працювати над тим, аби уникнути проблем у торгівлі між партнерами внаслідок економічної політики, яка впливає на умови промислової конкуренції.

Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було.
Джо Байден

Йдеться про масштабні пропозиції уряду президента Джо Байдена відповідно до ухваленого Конгресом у серпні, «Закону про зниження інфляції» (Inflation Reduction Act «IRA»).

Акт передбачає податкові та інші заохочення на $430 мільярдів, що мали б сприяти розвитку галузей для збереження довкілля, а також можливість зменшення цін для американців.

Європейці стурбовані тим, що фінансові стимули створять переваги для американських підприємств і несправедливо знизять конкурентоспроможність європейських.

«Є ризик, що IRA може призвести до несправедливої конкуренції, може закрити ринки і зруйнувати ті ланцюги постачання, які вже зазнали випробувань КОВІДом», - сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн цього тижня в Бельгії.

Урсула фон дер Ляєн звернула увагу на гасло «Купуй американське!», яке в основі цієї ініціативи США, і на те, що вони назвала «податковими знижками, які можуть призвести до дискримінації», а також «субсидіями виробникам, що можуть призвести до перегонів у субсидіях».

«Дозвольте мені заявити чітко: конкуренція - це добре. Вона підштовхує нововведення, посилює ефективність і забезпечує просування вперед, і таким чином знижує вартість чистих технологій. Конкуренція між Європою і Сполученими Штатами може підштовхнути промисловість і там, і там до покращення, оновлення і швидших перетворень», - підкреслила президентка Єврокомісії, зауваживши, що «ми не лише створимо добре оплачувані робочі місця у Європі та США, але ми також знизимо глобальні ціни чистих енергетичних технологій».

Слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації.
Еммануель Макрон

Але вона наголосила, що це можливо лише при конкуренції «на рівних умовах» і закликала працювати зі США, а також «змінити наші власні правила, щоб сприяти інвестиціям» в переході економіки Європи на чисті технології.

Ці питання були порушені під час державного візиту французького президента Емануеля Макрона до США на початку грудня.

Макрон сказав в інтерв’ю американському телеканалу CBC News, що американські субсидії «вбивчі», для європейських галузей, бо вони «в 2-3 рази вищі ніж у Європі».

Французький президент наголосив, що особливо в умовах російської війни в Україні «слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації і навіть американського суспільства».

Американський президент Джо Байден погодився з можливістю «поправок», які б знизили загрозу дискримінації.

«Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було», - сказав Байден.

Еммануель Макрон сказав, що його переговори з Байденом підтвердили повну тотожність позиції «щодо української ситуації», і що розмови про IRA були «дуже плідні й глибокі».

«Ми подолаємо їх (побічні наслідки IRA)», - заявив французький лідер.

Дивіться також:

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Більше

XS
SM
MD
LG