Спеціальні потреби

Актуально

Знижено рейтинг України в протидії торгівлі людьми

Україна опустилася на щабель нижче у протидії торгівлі людьми. Це стверджує цьогорічна «Доповідь про торгівлю людьми» Державного департаменту США, оприлюднена цього тижня у Вашингтоні. Згідно з документом, Україну переведено до «контрольного списку» країн другої групи, які потребують особливої уваги. Як мовиться в тексті, «попри значні зусилля українського уряду, спрямовані на ліквідацію торгівлі людьми, Україна ще не повністю відповідає мінімальним стандартам протидії цьому злу».

Доповідь, зокрема, закидає Україні недостатні зусилля у тому, аби торговці людьми були покарані, державні службовці не ставали співучасниками цього злочину, а жертвам надавався достатній захист.

А відтак серед основних рекомендацій урядові України «Доповідь» називає суворіші терміни ув`язнення для торгівців людьми, а також недопущення співучасті в цьому злочині держслужбовців (які часом виявляються замішаними у візове шахрайство чи видають ліцензії непевним фірмам, що вербують людей для працевлаштування за кордон).

Висловивши низку критичних зауважень, документ наголошує: Уряд США готовий допомогти Україні наблизитися до загальноприйнятих стандартів.

«Сподіваємося, що для досягнення цієї мети Україна найближчим часом активізує свої зусилля», – сказав, коментуючи «Доповідь», тимчасовий повірений у справах США в Україні Джеймс Петтіт. Як він нагадав у своєму інтерв`ю 17 червня для газети «День», на програми з протидії торгівлі людьми в Україні американський уряд надає близько одного мільйона доларів щороку.

А тим часом українські урядовці називають цьогорічне пониження рейтингу України несправедливим. Про це в інтерв`ю «Голосу Америки» сказав начальник Департаменту боротьби з торгівлею людьми МВС України Михайло Андрієнко.

«На мій погляд, невірно нас оцінили, коли віднесли до другої категорії, та ще й до «контрольного списку». Я це кажу з позиції органів внутрішніх справ. Міліція не погіршила, а навпаки, активізувала роботу з протидії торгівлі людьми. Я це можу підтвердити статистикою. Якщо в 2008 році за фактом торгівлі людьми було порушено 202 кримінальні справи, то лише за 5 місяців нинішнього 2009 року – 158 кримінальних справ. Тобто цього року, порівняно з минулим, виявлено на 11% більше людей, які займалися цієї злочинною діяльністю», -- заявив Андрієнко.

«Міліція робить свою справу не гірше, а краще. Що ж до занадто м`яких вироків, то тут претензії до судів, які їх виносять», -- наголосив начальник Департаменту МВС.

У звіті Державного департаменту США наводиться цифра: лише 39% звинувачених у торгівлі людьми в Україні отримали покарання у вигляді позбавлення волі. Решта відбулися штрафами чи умовним покаранням.

«Міжнародна громадськість хоче бачити суворіші вироки за такий тяжкий злочин, і це справедлива вимога», -- каже представник проекту з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова.

Коментуючи в інтерв`ю «Голосу Америки» цьогорічну оцінку зусиль України з протидії торгівлі людьми, Горбунова заявила: для держави це тривожний сигнал.

«Україна опустилася на щабель нижче. І для нас це сигнал тривоги. Україна ніколи не знаходилася в третій групі – країн, які ігнорують проблему. Починаючи з 2000 року, відколи Державний департамент США почав готувати цей звіт, Україна жодного разу не потрапляла в найнижчу третю групу. (На відміну, до речі, від нашого найближчого сусіда Молдови). Але на превеликий жаль, ось уже втретє ми опиняємося в списку країн, стосовно яких буде здійснюватись моніторинг».

За словами представника МОМ, звіт не став несподіванкою в Україні:

«Ми знаємо про ці недоліки. Але визнаючи недоліки та існуючі проблеми, мені все-таки важко цілком погодитися з критикою, бо я знаю, які зусилля робляться. Я знаю також, у якій ситуації опинилася країна. А проблему торгівлі людьми неможливо виривати із загальної ситуації – це лакмусовий папірець, який свідчить про необхідність загальних реформ у правоохоронній системі».

«Безперечно, звіт важливий для нас, як і для міжнародної громадськості, для того щоб подивитися, де ми знаходимося, і порівняти нашу ситуацію з іншими країнами. І ми кожного року чекаємо на червень місяць. Повторюю: цьогорічна оцінка - це тривожний сигнал для нас. Але Україна повинна робити рішучі кроки в реформуванні системи правоохоронних органів взагалі, і тоді можна буде говорити про незворотній процес», -- наголосила представник проекту з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Оксана Горбунова.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG