Спеціальні потреби

Актуально

За рахунок податків у США створюють робочі місця
Для відживлення економіки США гроші американських платників податків зараз вкладаються в проекти по всій країні - від побудови нових доріг до розробки альтернативних джерел енергії.

У лютому цього року президент США Барак Обама підписав широкомасштабний законодавчий пакет, який передбачає асигнування багатьох мільярдів доларів з метою створення нових місць праці і відживлення американської економіки. Ці гроші з федерального бюджету вже тепер вкладаються в проекти по всій країні, від побудови нових доріг до розробки альтернативних джерел енергії.

Для прикладу, у Лос-Анджелесі гроші з програми федеральної допомоги використовуються для створення робочих місць та фінансування ряду програм. У центрі охорони здоров’я у Ватс – безплатній клініці в бідному районі міста – молоді люди проходять підготовку, яка допоможе їм знайти працю. Рівень безробіття в Каліфорнії сягає 11%, а в цьому районі він навіть вищий.

За рахунок фондів пакету федеральної допомоги 25 молодих людей у клініці вчаться, як виконувати різні функції. 19-літня Кіара Лі готується стати помічником адміністратора. Вона говорить:

«Це для мене велика можливість, добрий початок, оскільки я займаюсь адміністративною роботою. Це – великий крок до кращої кар’єри».

Лос-Анджелес одержав 12 мільйонів доларів федеральних грошей, що дозволить йому підготовити до роботи кілька тисяч людей більше, ніж торік. Цими грішми також фінансується програма підвищення кваліфікацій для дорослих.

Ґреґорі Беркс працює у Громадському відділі розвитку місцевого уряду, який здійснює нагляд над проектом підготовки молодих людей до праці в банківській системі та на інших високооплачуваних посадах. Він каже:

«Йдеться про такі галузі, як охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, заходи безпеки, а також транспорт».

Студентка університету Ніколь Ґрейвс проходить підготовку на журналіста. Вона допомагає видавати бюлетень, який інформує молодих людей про можливості на ринку праці. Вона вдячна президенту Обамі і Конгресові за асигновані гроші:

«Ми вас не розчаруємо. Ви побачили наш потенціал, отож давайте візьмемось до праці, аби показати вам скільки насправді ми можемо зробити».

Завдяки пакету допомоги практиканти проходять підготовку також у банку харчів лос-анджелеського регіону, який розподіляє пожертви, одержані головно від фірм, що обробляють харчові продукти, серед сотень місцевих благодійний служб. Роботу цих працівників оплачують з іншої місцевої програми.

Говорить президент лос-анджелеського регіонального банку харчів Майкл Флад:

«У рамках цієї програми ми маємо в банку харчів по 15, 20, а часом і понад 20 працівників».

Міністерство сільського господарства США також забезпечує банки харчів по всій країні. За рахунок стимуляційних фондів ця допомога тепер збільшується. Флад каже, що до Лос-Анджелеса почали прибувати перші із 50 додаткових вантажівок із закупленими федеральним урядом харчами:

«Це широкий асортимент харчових продуктів, зокрема багатих на білки, наприклад, яйця, горіхове масло, вироби з м’яса, та інша їжа, на яку є великий попит».

До банку харчів приходять працівники місцевих благодійних організацій, щоб забезпечити їх продуктами.

Ерл Гілл працює для служби допомоги при кухні милосердя своєї церкви. Він каже, що попит на допомогу зростає у зв’язку з тим, що багато людей втрачають працю:

«Щосереди ми, як правило, годуємо до 65 людей. Даємо коробки з харчами на весь тиждень. Зараз до нас приходять приблизно 100-150 людей».

Ерл Гілл каже, що без урядової допомоги вони не дадуть собі раду.

Всі новини дня

Нобелівську премію з фізики присудили вченим зі США, Франції та Австрії 

Ален Аспе (Франція), Джон Клаузер (США) і Антон Цайлінґер (Австрія) провели новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримають француз Ален Аспе, американець Джон Клаузер і австрієць Антон Цайлінґер за відкриття в галузі квантової механіки.

Як оголосив 4 жовтня Нобелівський комітет, їх нагородять за «експерименти із заплутаними фотонами, відкриття порушення нерівностей Белла і новаторство у квантовій інформатиці».

Вчені змогли провести новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені.

Напередодні Нобелівську премію у галузі фізіології і медицини отримав шведський вчений Сванте Паабо за дослідження ДНК давніх людей та еволюції людини.

У 2021 році Нобелівську премію з фізики присудили Сюкуро Манабе, Клаусу Гассельманну і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем», у тому числі, клімату Землі.

5 жовтня оголосять лауреата Нобелівської премії з хімії, 6 жовтня – з літератури. Лауреата премії миру оголосять в Осло 7 жовтня.

Премію з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, засновану в 1968 році Банком Швеції, присудять 10 жовтня. Призовий фонд за кожну номінацію становитиме десять мільйонів шведських крон (близько 900 тисяч доларів).

Дивіться також: ЄС посилює дипломатичний тиск на Москву

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

У розвідці США занепокоєні можливими спробами втручання у цьогорічні вибори з боку Росії та Китаю

Виборча комісія в Орегоні, 25 травня 2022. (AP Photo/Gillian Flaccus)

Влада США напередодні проміжних виборів до Конгресу у листопаді попереджає, що Росія працює над посиленням сумнівів у чесності американських виборів, тоді як Китай зацікавлений підривати позиції американських політиків, у яких він бачить загрозу інтересам Пекіна. Про це повідомляє агенція Associated Press, що отримала доступ до незасекречених рекомендацій американської розвідки.

У рекомендаціях, надісланих представникам влади штатів та муніципалітетів у середині вересня, представники розвідки заявили, що, на їхню думку, Пекін бачить менший ризик у втручанні у проміжні вибори до Конгресу, порівняно з президентськими виборами.

Хоча офіційні особи заявляли, що вони не виявили жодних достовірних загроз виборчій інфраструктурі в США, попередження розвідки надійшло на піку виборчої кампанії, в якій дедалі більше кандидатів і виборців відкрито висловлюють недовіру до демократичних процесів у країні, зауважує агенція.

"Поточна ситуація досить складна, можливо, значно складніша, ніж у 2020 році", — сказала журналістам у понеділок Джен Істерлі, директорка агенції з кібербезпеки та інфраструктури Міністерства внутрішньої безпеки США.

Росія роздмухує теми, які викликають розбіжності і вже циркулюють в інтернеті, зокрема, сумніви щодо чесності американських виборів, але не створює власний контент, повідомив високопоставлений співробітник ФБР, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Китайські та російські посадовці й медіа раніше відкидали звинувачення США у втручаннях у виборах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що у грудні 2016 року США оголосили персонами нон ґрата 35 російських дипломатів і закрили два об'єкти РФ у Нью-Йорку й Мериленді, зокрема, за втручання Росії у вибори США.

А торік доповідь компанії Мета засвідчила, що США та Україна очолюють перелік країн, які з 2017-го по 2020-й рік найчастіше ставали мішенню операцій впливу із використанням Facebook, а провідними джерелами координованої неавтентичної поведінки є Росія та Іран.

У статті використано матеріали AP, російськомовної служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Яких танків найбільше потребують ЗСУ і хто їх може надати

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

В G7 виробили три етапи обмеження цін на російську нафту

Президент України Володимир Зеленський від початку лютневого вторгнення Росії в Україну закликав до повного міжнародного ембарго на російську нафту й газ, стверджуючи, що прибутками з експорту Москва фінансує війну.

Чільний представник міністерства фінансів США сказав, що країни Групи 7 (Велика Британія, Італія, Канада, Німеччина, Франція, США, Японія) планують три етапи обмеження цін на російську нафту й нафтопродукти, щоб урізати прибутки Росії від експорту енергоносіїв, які використовуються для фінансування російської війни проти України.

США ще у березні наклали заборону на імпорт російської нафти й нафтопродуктів. В ЄС часткове нафтове ембарго щодо Росії почне набирати чинності з 5 грудня. А Британія навесні заявила, що поступово припинить купувати російську нафту до кінця року.

Але на тлі вже чинних західних санкцій Росія і далі отримує великі прибутки від нафти, зокрема збільшивши продаж в такі країни як Індія і Китай, на тлі світового зростання цін на нафтопродукти.

Ідея обмеження цін полягає в тому, щоб країни - покупці узгодили і дотримувалися вимоги платити за нафту не більше визначеної верхньої межі.

Агентство Reuters передає, що заступник міністра фінансів США Бен Гарріс 4 жовтня сказав, що спочатку обмеження будуть накладені на сиру нафту, а пізніші будуть зосереджені на дизельному пальному і згодом - на менш цінних нафтопродуктах.

Бен Гарріс також сказав, що межа цін на російську нафту ще не визначена, але зауважив, що мета полягає в тому, щоб ціна була на такому рівні, який би зберігав рентабельність видобування навіть з найдорожчих свердловин у Росії.

«Обмеження цін можна буде вважати випускним клапаном для санкцій ЄС, бо перетворює повне ембарго на залежне від певних умов», - цитує Бена Гарріса Reuters з конференції у Женеві.

Газета Financial Times 4 жовтня називає план «Групи семи» експериментом і зауважує, що досі є непевність стосовно того, як обмеження цін працюватиме на міжнародному нафтовому ринку.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Рустем Умєров: про деталі переговорів щодо обміну та зусилля з повернення усіх полонених. Інтерв’ю

Про деталі переговорів та зусилля з повернення усіх полонених Остап Яриш поспілкувався з новопризначеним головою фонду держмайна Рустемом Умєровим, який був активно долучений до процесу перемовин.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

"Танки - гучніші за слова" - з таким закликом надати Україні важче озброєння виступив у вересні міністр закордонних справ Литви Габріелус Ландсбергіс.

Більше

XS
SM
MD
LG