Спеціальні потреби

Актуально

Обама оголосив початок реформи медичної галузі
Президент Обама оголосив початок нової реформи, яку він планує провести найближчим часом. Мова йде про комплексну реформу системи охорони здоров`я. План Обами вже викликав бурхливу реакцію в суспільстві, як позитивну так і вкрай критичну.

Президент Обама оголосив початок нової реформи, яку він планує провести найближчим часом. Мова йде про комплексну реформу системи охорони здоров`я, зокрема медичного страхування. Саме страхування, якого навіть не мають 46 мільйонів американців, є одним із основних пунктів витрат американської родини та тягарем для підприємств, які частково оплачують медичні страховки своїх працівників.

То ж президент Барак Обама, дотримуючись своєї передвиборчої обіцянки, запропонував план реформи медичної галузі. Пропозиції президента викликали палкі дебати. Однак, з погіршенням стану економіки, кількість американців без медичного страхування зростає, і проблема вимагає негайного вирішення, вважають у Білому домі.

Вже понад 10 років сестра Мері безкоштовно допомагає хворим бездомним та бідним у клініці в містечку Джексон у штаті Міссісіпі. Останнім часом роботи у неї значно додалося. Щодня до лікарні приходить все більше людей, які втратили роботу, а з нею і медичне страхування.

Як каже медсестра Мері Трініта Едінґтон, у клініці помітили збільшення, коли почала падати економіка і люди дуже збентежені, коли приходять перший раз.

Деніел Чизм втратив роботу на заводі постачальнику Дженерал Моторс кілька місяців тому. Йому запропонували страхування за 800 доларів на місяць, що дорівнює його допомозі з безробіття. Він каже, що не міг за неї платити.

Тож Барак Обама запропонував план, який повинен допомогти таким людям як Деніел. Днями президент пояснював свій план членам Американської медичної асоціації. Обама назвав існуючу медичну систему бомбою сповільненої дії для економіки та федерального бюджету:

«Якщо ми не виправимо нашої системи охорони здоров’я, Америка може опинитися в такій ситуації, як Дженерал Моторс – витрачатиме більше, отримуватиме менше і врешті збанкрутує».

Президент переконаний, що медична опіка може стати дешевшою і доступнішою, якщо буде запроваджено державне страхування, яке працюватиме паралельно з приватними компаніями. Його мета застрахувати ті 46 мільйони американців, які не мають страхування і не можуть придбати його у приватних компаній. Це, на думку президента, посилить конкуренцію і змусить страхувальників не завищувати свої ціни.

Втім пропозиція Обами відразу породила критиків. Серед них - сенатор-республіканець Джон Кайл:

«Працедавці, побачивши, що для них значно дешевше страхувати своїх працівників через цей урядовий план, переведуть їх із медичного страхування у приватних компаніях на державне».

Приватні компанії не в захваті від ідеї адміністрації і попереджають про проблеми, які вона може викликати.

Президент об’єднання страхувальних компаній Керен Іґнані каже:

«Це призведе до банкрутства усіх провідних лікарень у США. Оскільки програма працюватиме за державними розцінками, які вже завдають лікарням фінансового удару».

Однак, в адміністрації вважають, що, навпаки, зекономлять лікарням гроші. Адже тепер лікарні зобов’язані надавати хворим допомогу незалежно від того, мають вони страхування, чи ні. Як правило, до лікарні хворі без страховок приходять в останній момент із запущеними хворобами, і витрати на їх лікування падають на бюджети лікарень.

Висока вартість медичного обслуговування – це одна з причин, чому Обама ініціював реформу. Лікарі кажуть, що їхні послуги коштують дорого, частково тому, що їм доводиться вдаватися до зайвих діагностичних процедур, оскільки вони бояться судових позовів пацієнтів, які звинувачують їх у помилках при лікуванні.

Барак Обама хоче захистити лікарів від безглуздих судових позовів, утім вважає, що в окремих випадках пацієнти мають право через суд вимагати компенсації від лікарів:

«Я не думаю, що треба обмежити розміри відшкодувань за помилку лікаря, оскільки я особисто вважаю, що це несправедливо щодо людей, які постраждали через дії лікаря».

Лікарі майже одностайно виступають за реформу медичної системи, однак сумніваються щодо плану державного страхування.

«Це не означає, що ми проти. Ми просто хочемо поговорити про інші можливі варіанти» - каже лікар Ненсі Нельсон.

За підрахунками адміністрації, на реформу системи охорони здоров’я буде необхідно один трильйон доларів. Частину цих грошей президент прагне зібрати за рахунок збільшення податків для багатих верств населення. Барак Обама також переконаний, що решта суми назбирається завдяки економії на медичних витратах в інших соціальних програмах.

Однак, республіканці не вірять у план президента. Вони запропонували альтернативний план, і обіцяють боротися проти пропозицій адміністрації демократів. Позицію опозиціонерів озвучив лідер республіканської меншості у Палаті представників Джон Бейнер:

«Ми вважаємо, що наш план є великим покращенням теперішньої системи охорони здоров’я, який коштуватиме значно менше, аніж той, який пропонує адміністрація».

Однак, якщо у 90-х роках президенту Біллу Клінтону не вдалося реформувати систему охорони здоров’я, то тепер в руках демократів як Білий дім, так і обидві палати Конгресу.

Суспільство, подобається йому план президента чи ні, погоджується, що потреба реформи назріла. Тож Барак Обама не безпідставно очікує побачити законопроект про реформу на своєму столі вже цієї осені.

А поки у Вашингтоні тривають політичні баталії, сестра Мері продовжує щодня допомагати хворим. Щоправда, робити це з кожним днем стає все важче.

Всі новини дня

Які уроки російської війни в Україні для західних армій?

Українські солдати ведуть артилерійський вогонь по російських позиціях поблизу Бахмута в Донецькій області. 20 листопада 2022 р.

Західні військові, фахівці та політики уважно стежать за ходом російської війни проти України, намагаючись здобути для себе уроки щодо дієвості тактик, видів зброї, технологій, а також інформаційно-психологічних операцій.

Нове дослідження британського Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) називає спостереження за подіями після вторгнення Росії в Україну 24 лютого «неоціненною нагодою оцінити можливості Збройних Сил Російської Федерації (ЗСРФ) і наслідки цілого ряду засобів для сучасної війни».

Перемога України можлива, але вона потребує важких бойових дій. З відповідною підтримкою Україна може перемогти.

Автори доходять висновку, що вбивча сила російської армії залишається величезною, але вирішальними в обороні України у перші дні війни виявилася відважна наполегливість українців і застосування насамперед традиційної зброї, зокрема артилерії, а згодом відчутну роль почала відігравати міжнародна допомога.

Фактично розвінчуючи міфи про вирішальну роль безпілотних літальних апаратів на зразок турецьких «Байрактарів», чи навіть переносних протитанкових ракетних установок типу «Джавелін», британський звіт наголошує, що «Україна зірвала намагання Росії захопити Київ, застосувавши масований вогонь двох артилерійських бригад».

Важливим чинником у війні автори називають надання Україні західних ракетних систем залпового вогню HIMARS і M270, застосування яких названо «поворотним моментом, на якому російський наступ на Донбасі закінчився, і війна увійшла в нову фазу».

Дослідники підкреслюють, що не всі результати чи напрямки роботи фахівців можуть бути оприлюднені, але вважають, що вже зараз є можливість робити деякі висновки для широких кіл.

Серед перших висновків називають те, що керівники Росії фактично досягли певного успіху у застосуванні обману і приховуванні планів лютневого нападу на Україну, але вказують, що це також «призвело до того, що російські військові на тактичному рівні були непідготовані до ефективного виконання плану».

«Тактичні вміння російських військових виявилися значно нижчими, ніж те, як їх раніше оцінювали багато спостерігачів поза Україною і Росією. Попри це російські системи зброї показали себе значною мірою ефективними», - зауважують автори.

«Перемога України можлива, але вона потребує важких бойових дій. З відповідною підтримкою Україна може перемогти», - сказано у висновках.

Одним з важливих уроків цих місяців війни фахівці називають величезну потребу в амуніції, яка під час активних бойових дій витрачається у величезних кількостях.

Також вони вказують на те, як швидко втрачаються дуже важливі в сучасних боях безпілотні літальні апарати: «90% безпілотників втрачалися».

Серед вирішальних чинників автори називають точність зброї і здатність бойових одиниць швидко пересуватися, щоб уникати вогню ворога.

Дивіться також:

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Більше

XS
SM
MD
LG