Спеціальні потреби

Українсько-американські морські навчання не відбудуться


Українські військові заявляють про неможливість проведення українсько-американських військових навчань Сі Бриз-2009. Парламент не дав дозволу для допуску іноземних підрозділів на територію України. Представники флоту зазначають, що навіть якщо таке рішення буде ухвалене найближчими днями, військові не встигнуть підготуватися до навчань. Маневри мали початися в середині липня. Українські ЗМІ повідомляють, що європейське командування ВМС Сполучених Штатів повідомило Київ про скасування навчань ще минулого тижня.

Започатковані в 1997 році традиційні маневри Сі Бриз, цьогоріч мали стати наймасштабнішими за всю історію їх проведення. Враховуючи велику кількість захоплень суден з українськими екіпажами в сомалійських водах, їх планували присвятити відпрацюванню операцій протидії морським піратам. До навчань мали залучити 14 кораблів ВМС, декілька прикордонних суден, 7 гелікоптерів і 3 літаки. Військові заявляли про участь в маневрах півтори тисячі українських службовців. Скасовано заключний етап державних випробувань військово-транспортного літака Ан-70, який мав відбутися в рамках навчань. В маневрах дали згоду взяти участь уряди 16 країн.

Через відсутність згоди Верховної Ради під загрозою зриву також 10 інших навчань за участю іноземних підрозділів. Всі вони також можуть не відбутися, попереджають військові. Навчання вже не вперше стають причиною політичного протистояння в Україні. Політичні партії, які виступають проти зближення з НАТО, традиційно намагаються зірвати маневри. Ліві організовують пікетування місць дислокації військових, органи місцевої влади півдня і сходу країни цього року ухвалювали рішення з вимогою скасувати навчання за участю військових країн-членів Альянсу.

XS
SM
MD
LG