Актуально
Найбільш уразливі поміж біженців – жінки і діти
Згідно з Організацію Об’єднаних Націй, у ста п’ятнадцяти країнах світу живе приблизно 42 мільйони біженців. Переважна більшість з них – це жінки і діти. Всім біженцям, незалежно від статі та віку, загрожує небезпека, але жінки та дівчата часто стають жертвами зґвалтуваннь.
Тема біженців обговорювалась цими днями у Вашингтоні за участю Верховного комісара ООН з питань біженців Антоніо Ґутереса.
Коли виникає гуманітарна криза, міжнародна громадськість доволі швидко реагує, забезпечуючи біженців харчами і притулком. Однак, на думку експертів, недостатньо зусиль докладається для захисту найуразливішої категорії - жінок та дівчат.
На зустрічі з радниками американських конгресменів у Вашингтоні
Ґутерес кадрами підтвердив один із численних прикладів знущання над жінками у таборах біженців:
«Її зґвалтувала група озброєних чоловіків. Коли її син спробував втрутитися, його застрелили. А коли про це дізнався батько, він помер від серцевого нападу».
На думку представника ООН, необхідно надавати жінкам та дівчатам безпосередню допомогу, посилити заходи безпеки у таборах, поширити програми професійної підготовки і створити більше економічних можливостей.
Сполучені Штати є лідером надання допомоги біженцям. Так нещодавно президент Барак Обама пообіцяв виділити 110 мільйонів доларів на допомогу пакистанцям, які були вимушені покинули свої домівки через боротьбу уряду з Талібаном. Однак чимало експертів, як наприклад президент Міжнародної організації захисту прав біженців Кенет Бейкон, вважає, що просто виділяти гроші - недостатньо:
«Через економічні негаразди країнам і окремим людям сьогодні важче допомагати ніж раніше, хоча бажання допомогти не зникло».
Верховний комісар ООН з питань біженців каже, що у деяких регіонах – як скажімо, у Дарфурі - благодійним агентствам важко діяти:
«Чесно кажучи, я дуже сумніваюсь, що там у найближчому майбутньому ситуація суттєво зміниться на краще. Я передбачаю, що стан справ у Дарфурі погіршиться перед тим як покращитися».
Антоніо Ґутерес закликає міжнародну громадськість чинити тиск на тоталітарні режими і підтримувати програми допомоги впродовж довшого часу, після того як криза минула, а увагу засобів масової інформації привернули інші проблеми.
Всі новини дня
«Ми стали з українським народом», – президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави». Відео
«Ми протистоїмо агресії Путіна. Ми стали з українським народом... Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно», – заявив президент США Джо Байден під час промови «Про стан держави»
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Форум