Спеціальні потреби

Актуально

Уряд Тимошенко визначився з кандидатурами міністрів

Кабмін дозрів до кадрових призначень. Проблему «порожніх крісел», за що часто дорікали очільниці Уряду, Юлія Тимошенко взялася вирішити за одним махом.

У п’ятницю прем’єр-міністр внесла до Верховної Ради пакет кадрових пропозицій. У документі названо імена п’ятьох кандидатів на ключові урядові посади.

Так, два віце-прем’єрські портфелі Тимошенко готова віддати ректорові київського «Політеху» Михайлові Згуровському та меру Кривого Рогу Юрію Любоненку. Міністром фінансів пропонується призначити нинішнього податківця Федора Ярошенка. Посаду міністра транспорту і зв’язку має посісти депутат-бютівець Тарієл Васадзе, а міністра юстиції – депутат від НУ-НС Віктор Шемчук.

Ім’я останнього претендента названо попри те, що нині чинний міністр юстиції Микола Оніщук поки що не звільнений з посади.

Окрім офіційно внесених прем’єркою, стали відомі також інші кандидати на крісла. Депутат від НУ-НС Олександр Клименко має стати міністром вугільної промисловості – Кабмін уже зареєстрував проект постанови про звільнення з цієї посади Віктора Полтавця. Що ж до вакантного крісла міністра закордонних справ, то його має посісти нинішній посол України у США Олег Шамшур.

Кандидатури погоджені всіма фракціями коаліції, – стверджують у БЮТі. І запевняють: Рада затвердить нових міністрів уже наступного тижня. Таке заявив у п’ятницю лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

«Домовленості були чіткі: понад 226 голосів у залі гарантовано», – наголосив Кириленко.

Цим планам, однак, може завадити опозиція в особі Партії регіонів. У п’ятницю «реґіонали» заблокували парламентську трибуну, вимагаючи підняти прожитковий мінімум та мінімальну зарплату. Біло-сині обіцяють блокувати роботу Ради і далі, доки їхні вимоги будуть виконані. «Парламент не піде на канікули доти, доки не змусить уряд допомогти найбіднішим», – мовиться в заяві, поширеній прес-службою партії.

Водночас у БЮТі ці вимоги називають формальним приводом для зриву голосування з кадрових питань. Лідер фракції Кириленко висловив сподівання, що наступного тижня закон про підищення прожиткового мінімуму таки буде прийнятий – тоді в опонентів не залишиться приводу для блокування. «План знищити парламент шляхом знищення уряду провалиться», – сказав Кириленко.

Нагадаємо: наразі в Уряді Юлії Тимошенко залишаються вакантними чотири ключові посади. Днями Верховна Рада задовольнила прохання про відставку міністра транспорту і зв’язку Йосипа Вінського. Раніше парламент звільнив міністра оборони Юрія Єханурова та міністра закордонних справ Володимира Огризка, а міністр фінансів Віктор Пинзеник подав у відставку за власним бажанням.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG