Спеціальні потреби

Актуально

Тютюнову індустрію у США чекають зміни
Президент Обама підписав закон, який надає Адміністрації з контролю за харчами та ліками США повноваження регулювати, що у свій продукт кладуть тютюнові компанії, як вони його оформлюють та рекламують.

Президент Барак Обама каже: «Я гордий, що Палата представників та Сенат відповіли швидко, і одностайно прийняли цей закон, який захистить наших дітей та покращить здоров’я наших громадян».

Президент Обама сам, за його зізнанням, бореться – здебільшого успішно - з цією згубною звичкою. За його словами, він кинув палити на дев’яносто п’ять відсотків, ніколи цього робить у присутності родини і не курить кожного дня. Він визнає, що іноді «зривається». Обама каже, що для нього прийняття цього закону - справа особиста і застерігає молоде покоління від повторення його помилки.

Новий закон дає уряду повноваження регулювати маркетингову політику тютюнових компаній та виробництво цигарок.

Президент Обама стверджує: «По десяти роках сперечань ми нарешті отримали перемогу. Цей закон є ознакою справжньої зміни настроїв у Вашингтоні».

Закон обмежує рекламу цигарок, розраховану на молодих людей. Вимагає від компаній збільшити на пачках шрифт попереджень про шкоду паління та забороняє цигарки зі смаковими добавками – такими, як наприклад, мандарин чи м’ята - що, за словами фахівців, приваблюють переважно дітей.

Крім того, закон не дозволяє використання таких термінів, як «облегшені» чи «м’які», що може ввести споживача в оману щодо шкідливості паління. Виробники тепер будуть зобов’язані позначати всі складники, що містяться у цигарках. Прихильники закону кажуть, що він допоможе врятувати життя 400 тисяч людей, які помирають кожного року від хвороб, пов’язаних із палінням. За прогнозами фахівців, новий закон має зменшити кількість неповнолітніх курців на 11 відсотків та дорослих – на 2 відсотки вже у 2019 році.

Виробники та законодавці від штатів - економіка яких залежить від тютюнової галузі - боролися проти прийняття цього закону понад десять років.

На думку сенатора Ричарда Бера: «Сенат зробив велику помилку. Прийняття цього закону - не в інтересах громадськості».

І напевно не в інтересах тютюнових компаній, які зазнають подвійного удару. По-перше, їм зв’язують руки, а відтак примушують за це ще і платити. Адже, всі витрати, пов’язані з регулюванням їх діяльності урядом, будуть покриватися із власної кишені тютюнової індустрії. Кожна компанія у залежності від її частки на ринку, повинна буде сплачувати додаткові річні збори. А це, за прогнозами, становить 85 мільйонів доларів цього року. За десять років ця цифра має зрости до 700 мільйонів.

Інший важливий аспект проблеми: що робити фермерам, які десятиліттями - з покоління у покоління - вирощували тютюн? Адже з прийняттям численних обмежень та заборон, попит на їхній продукт значною мірою упав. І страждає, у першу чергу, малий бізнес. Деяким з них довелось піти на компроміс, взявши гроші від місцевих урядів і зобов’язавшись не вирощувати тютюн. Інші - відмовляються залишати свою справу.

Фермер Франклін Вуд каже: «Деякі, а зокрема люди мого віку, скористались нагодою, та взяли компенсацію. Для них, як і для мене, це великі гроші. Але у мене є своя філософія і я не поступлюся своїми принципами - не продам своєї свободи».

За законом, фермери, які скористалися субсидіями, не лише не можуть вирощувати тютюн, але і не мають права надавати свої приміщення для збереження врожаїв інших. Тому господарства попросту стоять порожніми, а це означає зникнення робочих місць.

Джо Янґ каже, що він завжди тяжко працював і ніколи не боявся роботи. «Не так вже багато залишилось тих, хто насправді може це робити. Ми вимираюча професія», - з гіркотою визнає він.

Утім тютюнові компанії зброї поки що не складають. Вони вже оголосили про свій намір оскаржити у судовому порядку обмеження на рекламу цигарок, стверджуючи, що такі дії уряду – це ніщо інше, як порушення конституційного права на свободу слова.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG