Спеціальні потреби

Іракські сили безпеки перебирають контроль над країною

Іракські сили безпеки у вівторок офіційно прийняли від американських військових контроль над містами Іраку. Опівночі 29 червня згідно з угодою про виведення військ, американська армія відійшла на свої бази поза межами міст. З цієї нагоди влада Іраку оголосила 30 червня Днем національного суверенітету. Остаточно американці мають вийти з Іраку до кінця 2011-го року.

Багато людей занепокоєні, чи впораються іракські сили безпеки із ситуацією. Останніми днями Ірак захлинула нова хвиля вибухів та збройних сутичок. Втім головнокомандувач багатонаціональних військ в Іраку генерал Рей Одіерно заявив, що все йде за планом:

«Окремі екстремістські елементи сьогодні намагаються привернути до себе увагу, але я гадаю, що настав час передати відповідальність за країну в руки іракської влади».

Процес виведення військ з міських районів є частиною угоди з безпеки, що була досягнута між урядами США та Іраку минулої осені. Цей етап вважають однією з найбільш значимих змін в Іракській війні від її початку. Це зазначив прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі:

«Терористи показали нам свої зуби, але це не зламає нашої рішучості перебрати контроль над ситуацією, щоби за безпекою в регіоні слідкували наші солдати та поліцейські».

Щоправда в іракських містах все ще залишаться кілька сотень американських солдатів, функцією яких буде лише давати поради і тренувати іракців. Деякі жителі Іраку та американські солдати стурбовані виведенням військ з міст.

Втім, після багатьох років кривавих сутичок чимало іракців таки схвально ставляться до перебирання контролю іракськими силами безпеки. Новий посол США в Іраку Кристофер Гил також говорить, що вже прийшов час еволюції і нового розвитку:

«Ми нарешті можемо перейти від однієї форми стосунків до іншої. Якщо раніше відносини були в основному військовими, то тепер США та Ірак можуть мати нормальні цивільні взаємини в подальшій перспективі».

Втім, іракські лідери, схоже, трохи схвильовані тим, що треба брати відповідальність за країну в свої руки. Вони скасували будь-які відпустки офіцерів поліції і перевели їх у підвищений стан готовності.
XS
SM
MD
LG