Спеціальні потреби

ПАР готується до чемпіонату світу з футболу

Сім з половиною балів з десяти, таку оцінку поставив організаторам Кубка конфедерацій у Південно-Африканській Республіці президент ФІФА Сеп Блаттер. Блаттер відзначив необхідність покращити до чемпіонату світу наступного року систему транспорту та готельну мережу. Він також висловив задоволення заходами безпеки та був приємно вражений гостинністю організаторів.

У неділю в фінальному матчі Кубка конфедерацій збірна Бразилії в напруженому поєдинку обіграла команду Сполучених Штатів з рахунком 3:2. Матч, як і більшість попередніх, проходив за шаленної підтримки місцевих вболівальників, для яких репетиція чемпіонату світу чудова нагода показати свою любов до футболу.

Футбольні уболівальники Південно-Африканської Республіки мають імідж найбільш життєрадісних. Для них кожний матч – це розвага, не дивлячись на виграш чи програш їхньої команди.

Саддам Маакі вважає себе уболівальником номер один. «Я люблю футбол. Я невільник футболу. Я живу футболом...», - зізнається він.

Деякі завзяті уболівальники одягають ще й костюми. Місцевою особливістю є «макарапа» - прикрашена шахтарська каска.

Художник і фанат футболу Альфред Балої сконструював першу макарапу 30 років тому після того, як у голову одного уболівальника під час матчу влучила пляшка. Він каже:

«Коли я йду на стадіон – я вдягаю цю шапку, аби захистити свою голову. А відтак розмальовую».

Його макарапи стали настільки популярними, що група художників виробляє по дві тисячі таких касок на місяць для клієнтів у всьому світі.

До чемпіонату світу в Південно-Африканській Республіці створено новий танець під назвою «дискі», що на місцевому сленгу означає «футбол». Танець наслідує рухи футболістів на полі.

Ще одна традиція футболу в ПАР – дудки «Вувузела». Деякі гравці і телекоментатори твердять, що її звук заважає гравцям і відволікає від подій на футбольному полі та вимагають заборонити її під час чемпіонату.

Проте в оргкомітеті кажуть, що «Вувузела» є частиною футбольної традиції Африки. Рич Мхондо з оргкомітету пояснює:

«Ми в організаційному комітеті Світового кубка в ПАР вважаємо ‘Вувузелу’ символом наших святкувань та розваг… це наша культура…».

Багатьом іноземним вболівальників звуки «Вувузели» подобаються, оскільки нагадують, що футбол – це свято.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG