Спеціальні потреби

ВР таки не вдалося розглянути кадрові питання


Сьогодні український парламент зібрався на позачергове засідання, аби розглянути кадрові питання. Втім, вже зранку парламентська трибуна виявилася заблокованою фракцією Регіонів, які вимагали збільшення мінімальної зарплатні. Після кількох нарад депутати таки ухвалили рішення про зміни до бюджету, яке передбачає збільшення мінімальної зарплатні в Україні на 5 гривень.

Також депутати ухвалили у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів президента України». «За» проголосували 373 народних депутати з 441 зареєстрованого у сесійній залі.Верховна Рада України планує скоротити зі 120 до 90 днів термін президентської виборчої кампанії.

Законопроектом передбачається змінити порядок формування окружних і дільничних виборчих комісій, ліквідувати інститут відкріпних посвідчень та підписних листів на підтримку кандидата на пост президента України.

Втім, головні плановані на сьогодні рішення ухвалити не допомогла навіть особиста присутність в залі Юлії Тимошенко.

За словами спікера Володимира Литвина, під час Погоджувальної ради не було ухвалено жодного рішення щодо процедури розгляду у сесійній залі кадрових питань.

Зокрема, за його словами, обговорювалися три варіанти. Перший варіант полягав у необхідності розгляду всіх кадрових пропозицій з обговоренням щодо кожної конкретної кандидатури. Другий варіант полягав у включенні до єдиного пакету усіх кадрових питань, які стосуються як звільнення, так і призначення, аби таке рішення підтримала конституційна більшість ВР.

Третій варіант, сказав голова парламенту, передбачав розгляд лише тих кадрових питань, по яких є вакансії і які стосуються виключно посад у Кабінеті Міністрів.

Тепер депутати продовжуватимуть консультації, а фракція БЮТ вже збирає підписи за проведення позачергового засідання ще й цієї п`ятниці. За словами першого віце-прем`єра Турчинова, регіонали вимагають у разі розгляду кадрових питань ухвалити рішення про відставку міністрів Вакарчука та Луценка.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG