Спеціальні потреби

Оприлюднено нові деталі допитів Саддама Гусейна


В американській пресі оприлюднено досі засекречені деталі допитів співробітниками ФБР колишнього лідера Іраку Саддама Гусейна.

Протоколи допитів Саддама свідчать, що колишній диктатор Іраку вважав Іран найбільшою небезпекою для його країни. За свідченнями Саддама, Ірак не володів ядерною зброєю. Він намагався лише створити враження про те, що має значний арсенал зброї, оскільки остерігався свого потужного сусіда у регіоні.

Не підтверджуються також підозри про зв`язки Саддама з Аль-Кайдою та самим Осамою Бін Ладеном. У своїх свідченнях Саддам сказав, що хоча вірить у Алаха, він не вважає себе фанатом. Він також висловив переконання, що держава та релігія повинні бути відмежовані одна від другої. Говорячи конкретно про Бін Ладена, Саддам сказав, що ніколи з ним особисто не зустрічався і не поділяє його поглядів.

Саме підозрами у тому, що Ірак володіє зброєю масового знищення і підтримує тісні зв`язки з Аль-Кайдою, адміністрація Буша виправдовувала необхідність вторгнення в Ірак в 2003 році..

XS
SM
MD
LG