Спеціальні потреби

Кадрові рішення в Україні знову заблокували регіонали


Український парламент у п’ятницю зібрався на позачергове засідання. Депутати планували розглянути кадрові зміни в уряді, законопроект про внесення змін до Конституції щодо позбавлення депутатів недоторканності та зняття імунітету з бютівця Віктора Лозинського.

Втім, вже зранку парламентська трибуна виявилася заблокованою регіоналами, які вимагали ухвалення на цьому позачерговому засіданні ВР закону про підвищення зарплат і пенсій для найбідніших громадян.

Після консультацій лідери фракцій домовилися про те, що розглядатимуть лише одне питання – позбавлення недоторканності депутата Лозинського, якого звинувачують у завданні тілесних ушкоджень, які спричинили смерть людини в Голованівському районі Кіровоградської області.

За дане рішення проголосували 415 народних депутатів із 444, зареєстрованих у сесійній залі, однак, за інформацією деяких депутатів, їх колишній колега міг вже залишити територію України, аби уникнути покарання.

Також депутати проігнорували вимогу В’ячеслава Кириленка разом ухвалити питання про позбавлення всіх депутатів недоторканності. Фракція регіонів назвала цю пропозицію «популістською».

Натомість так само б’ютівці називають і вимоги самих регіоналів у час кризи різко піднімати соціальні стандарти.

Спікер Литвин ще більш радикальний. Він спочатку звернувся до народних депутатів з проханням «схаменутися, одуматися і дати можливість на наступному тижні Верховній Раді працювати», заявивши, що такими діями «ми спільними зусиллями штовхаємо країну до провалля». А пізніше заявив, що сьогоднішні події у парламенті свідчать про намагання деяких сил реалізувати сценарій щодо подальшої дестабілізації ситуації в Україні.

«Все те, що відбувається сьогодні, свідчить про те, що є намагання реалізувати різного роду сценарії розвитку подій в Україні. Розробники й ініціатори цього сценарію знаходяться поза межами Верховної Ради або у Верховну Раду не приходять», – сказав Литвин.

Незважаючи на відсутність законопроекту, ініційованого фракцією Партії регіонів, щодо підвищення соціальних стандартів, ця політична сила продовжує наполягати на його розгляді без будь-яких пояснень щодо джерел надходження коштів. Втім спікер зазначає, що «є намагання довести ситуацію до абсурду».

Литвин не виключив, що однією з цілей таких дій є проведення дострокових парламентських виборів.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG