Спеціальні потреби

Актуально

Шкідливі звички батьків – загроза для дітей
Батьки завжди відігравали важливу роль в тому, як їхні діти ставитимуться до вживання алкоголю. Принаймні так говорять експерти в галузі охорони здоров'я і попереджають, навіть помірне розпитя алкогольних напоїв в сім’ї у декілька разів підвищує шанси, що ваша дитина також буде випивати.

Кожна країна сама визначає з якого віку людям дозволяється пити алкогольні напої. У деяких найбільш ліберальних європейських країнах обмежень не існує взагалі. В інших ж навпаки – вживання алкоголю забороняють цілком. Незважаючи на те, що у США людям у віці до 21 року алкоголь не можна споживати взагалі, представники охорони здоров’я, однак, занепокоєні вживанням спиртного серед підлітків. Останні дослідження показують, що в середньому діти вперше пробують алкоголь у віці 14 років. Крім того юнаки і дівчата від 12 до 17 років більш схильні до вживання спиртного та наркотиків, якщо їхній батько п’є. Загалом за останні 30 років кількість тих, хто вживає спиртне у неповнолітньому віці у США різко збільшилася.

Працівник Міністерства охорони здоров’я США Пітер Делані дослідив інформацію про дев’ять тисяч батьків та їх неповнолітніх дітей і прийшов до несподіваного висновку – підлітки мали схильність випивати навіть, навіть якщо їхні батьки п’ють небагато і не є залежними від алкоголю.

Підлітки, батьки яких не п’ють взагалі, в більшості випадків теж не пили. А тим батькам, які випивають лише інколи, Пітер Делані радить не відмовлятися від алкоголю, а просто частіше говорити з дітьми щодо вживання спиртного:

«Питання втому, чи збираєтеся ви подавати приклад своїй дитині, особливо коли вона в підлітковому віці. Адже саме в цей період на неї впливає багато зовнішніх чинників. Тож ви повинні говорити зі своєю дитиною. А якщо у вас самих слабкість до алкоголю, то йдіть і лікуйтеся».

Вживання батьками алкоголю також підвищує ймовірність того, що їх діти почнуть вживати наркотики. Тож вихід тут один – з раннього віку пояснювати дитині про шкідливість вживаня алкоголю та наркотиків.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG