Спеціальні потреби

Поліція в Тегерані розігнала студентський протест


Очевидці у столиці Ірану Тегерані повідомляють, що сотні студентів, незважаючи на офіційну заборону протестів, вийшли на вулиці, щоб відзначити річницю придушення масового студентського мітингу в іранській столиці 10 років тому. За словами очевидців, поліція застосувала палиці і сльозогінний газ для розгону людей, які намагалися влаштувати мітинг неподалік Тегеранського університету.

У повідомленнях говориться, що зібралося приблизно 700 студентів, деякі з яких скандували такі гасла як «смерть диктатору».

Згідно з джерелами, протест був скликаний прихильниками опозиційного лідера Мір Госсейна Мусаві саме для відзначення десятої річниці студентських протестів.

Органи влади заявили, що вони придушать будь-які протести. За повідомленням іранського інформаційного агентства ІРНА, губернатор Тегерану Мортеза Тамадон сказав, що не було дано жодного офіційного дозволу на проведення мітингів, і тому буде застосовано «безпощадні заходи» проти кожного, хто порушить заборону на протести.

У деяких районах Тегерана, включно з районом неподалік столичного університету, посилено заходи безпеки.

Студентському протесту передували масові мітинги в Тегерані на знак протесту проти проголошення Махмуда Ахмадінеджада переможцем нещодавніх президентських виборів. Прихильники опозиції, яка на виборах підтримувала Мусаві, вважає, що результати були сфальсифіковані на користь Ахмадінеджада.

XS
SM
MD
LG