Спеціальні потреби

Актуально

У миротворчих силах ООН – все більше жінок
Організація Об’єднаних Націй проводить 18 операцій на чотирьох континентах. Відтак ООН постійно набирає нових миротворців. Останнім часом організація все більше заохочує долучитися до миротворчої місії жінок, особливо в тих країнах, де питання рівноправ’я чоловіків і жінок стоїть особливо гостро.

На сьогодні у лавах миротворців ООН служить 100 тисяч людей. Тільки 10 відсотків з них – жінки. ООН сподівається збільшити їх кількість не лише, аби підтримувати статеву рівновагу, але й тому, що миротворці-жінки відіграють важливу роль в операціях у певних регіонах.

Як каже радник Департаменту миротворчих операцій ООН Комфорт Лемпті, у таких місцях як Бурунді чи Ліберія присутність миротворців-жінок стимулює і надихає місцевих представниць слабої статі до участі у політичних процесах, чи навіть роботи в поліції.

Однак, дослідження показують, що у зонах військових конфліктів жінки перебувають у більшій небезпеці ніж чоловіки.

Під час церемонії вшанування пам’яті загиблих миротворців у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку підполковник Департаменту миротворчих операцій Кармен Естрела підкреслила роль жінок-миротворців у консервативних суспільствах:

«Багато жінок у цих суспільствах не хочуть говорити з чоловіками безпосередньо. Ми допомагаємо їм, даємо їм можливість висловитись, вислуховуємо їх. Дуже часто вони бояться говорити з представниками ООН чоловічої статі».

Однак, за словами Лемпті, жінки-миротворці не лише допомагають розв’язувати конфлікти:

«Їх тренують так само, як і чоловіків, вони мають таку ж саму кваліфікацію. Тому жінки-миротворці, незалежно від того цивільні вони чи військові, можуть виконувати такі ж самі завдання, як і чоловіки».

На сьогодні найбільше лави миротворців ООН поповнюють жінки з Гани, Південно-Африканської Республіки, Нігерії та Індії, тобто бідних країн, адже, служба в Організації Об’єднаних Націй приносить чималий прибуток.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG