Спеціальні потреби

Актуально

МВФ має невтішні прогнози щодо економіки України

Експерти Міжнародного валютного фонду погіршили цьогорічний прогноз падіння української економіки. За оцінкою МВФ, економіка України скоротиться на 14%, що майже вдвічі більше, ніж раніше очікували фахівці цієї організації. Про це сьогодні заявила Керівник місії Міжнародного валютного фонду в Україні Джейла Пазабажалу. Водночас більш песимістично стали оцінювати і здатність уряду контролювати державні витрати. В МВФ передбачають дефіцит коштів у бюджеті на рівні 6%, що в півтора рази перевищує попередні прогнозні показники.

Місія МВФ вирішила рекомендувати Раді директорів Фонду збільшити розмір третього кредитного траншу для України з 3,2 до 3,3 млрд доларів. Питання розглятдатиметься за три-чотири тижні. Водночас експерти МВФ позитивно оцінили вжиті українським урядом антикризові заходи.

«Та економічна політика, яка проводилася урядом і Центральним банком, дала можливість зробити підконтрольною кризу, і це забезпечило стабільність у фінансовій системі», – наголосила пані Пазабажалу. Керівник місії схвально відгукнулася про наміри уряду децентралізувати бюджетні витрати та проводити щоквартальну корекцію тарифів на газ для населення. МВФ визнав, що для подальшого зміценення банківської системи парламент має ухвалити законодачі зміни.

Для того щоб отримати черговий транш кредиту МВФ український уряд погодився переглянути державний бюджет. Зокрема йдеться про скорочення витратних та збільшення доходних статей. Як повідомляє Міністерство фінансів може йтися про зменшення капітальних витрат, державного замовлення, обмеження податкових пільг. Для залучення додаткових доходів планують посилити контроль за митницею та сплатою податків. Майже два мільярди доларів із чергового траншу кредиту МВФ планують спрямувати на погашення попередніх зовнішніх запозичень уряду.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG