Спеціальні потреби

Тривають слухання в справі затверження Сотомайор

В американському Сенаті тривають слухання щодо затвердження на посаді судді Верховного суду США Соні Сотомайор, яка б стала першою латино-американкою і, в цілому, третьою жінкою-представником в найвищому суді Сполучених Штатів.

У випадку затвердження 55-річна уродженка Нью-Йорка замінить на посаді суддю Дейвіда Сутера, який досяг пенсійного віку. Демократи кажуть, що не проти кандидатури Сотомайор. Тим часом республіканці говорять, що хотіли б отримати відповідь на чимало складних питань. Зокрема вони хочуть почути від неї роз'яснення щодо деяких зроблених нею публічних заяв з приводу расових протиріч.

У неділю президент США Барак Обама особисто зателефонував Соні Сотомайор, щоб побажати успіху. А речник Білого дому Роберт Ґіббс заявив, що президент США упевнений в судді апеляційного суду Сотомайор і переконаний, що Сенат затвердить її на посаді судді Верховного суду США.

Для прихильників Соні Сотомайор – її життя є втіленням американської мрії. Вона виростала в одному з бідних районів Нью-Йорка, але власними силами вибилася з низів і стала федеральним суддею. Тепер Барак Обама пропонує призначити її суддею Верховного суду країни. Президент Обама заявив, що багатий судовий досвід Сотомайор,як також її розуміння людей та вміння співчувати, робить її ідеальним кандидатом до Верховного суду:

«І коли Соня Сотомайор вийде по тих мармурових сходах і займе своє місце у найвищому суді країни, Америка зробить ще один важливий крок до досягнення ідеалу, який викарбуваний над його входом: «Рівна справедливість згідно із законом».

Сенатські слухання у справі призначення Сотомайор до Верховного Суду є важливим політичним випробуванням для президента Обами, каже довголітній дорадник республіканців Том Королоґос:

«На карту поставлено дуже багато. Президенти мусять перемагати в таких питаннях. А якщо ні, то це матиме вплив на вирішення інших питань протягом усього його терміну на посаді».

Ліберальні активісти закликають законодавців схвалити призначення Сотомайор до Верховного Суду. Втім консерватори критикують Сотомайор за її коментар кілька років тому, коли вона сказала, що – мовляв – розумна іспаномовна жінка спроможна виносити кращі судові рішення, ніж білий чоловік, який не пережив того, що вона пережила.

Проте, Том Королоґос каже, що республіканцям не слід надто жорстко критикувати Сотомайор на слуханні, адже їм треба думати про наступні вибори:

«37% голосів на наступних виборах віддадуть іспаномовні виборці, а вони горді за свою громаду з приводу цього призначення. Це для них дуже важлива справа. Отож голосувати проти неї може бути небезпечно».

Оскільки демократи займають 60 із 100 місць у Сенаті, більшість експертів вважають, що призначення Сотомайор буде схвалено.
XS
SM
MD
LG