Спеціальні потреби

Актуально

Роздуми ‘батька Інтернету’ про його ‘дітище’

Вінтона Ґрея Серфа часто називають «батьком Інтернету». Він недолюблює це, кажучи, що інші люди також заслуговують на це звання. Все ж Серфа, який зараз працює на компанію Google, вважають одним з головних проектантів основної структури мережі.

Серф може не любити, коли його називають батьком Інтернету, але це ще не означає, що він не гордий, що, як молода людина, допоміг у започаткуванні всесвітньої мережі. «Наше дітище стало набагато більшим, ніж воно було тоді, коли ми його народили», – не без підстав стверджує він.

«Якщо подивитися на статистичні дані за 1997 рік, тобто всього 12 років тому, тоді було приблизно 50 мільйонів користувачів Інтернету. Тепер їх понад 1 мільярд 700 мільйонів. Ним користуються в таких масштабах, які ніхто не передбачав, коли ми його проектували. Отже темп запроваджування нововведень надзвичайно швидкий. І в той час, як збільшується кількість користувачів, темп нововведень також зростає. Отже мережа Інтернету змінюється дослівно з дня на день».

Разом із своїм товаришем по роботі Робертом Каном Серфа було нагороджено Президентською Медаллю Свободи і Національною медаллю технології. Нині як головний пропагатор Інтернету в компанії Google він каже, що його завданням є подбати про дальше розширення світової павутини.

«Це в основному означає, що частиною моєї праці є допомогти, щоб Інтернет поширився у ті місця, де його дотепер не було. Лише 25 відсотків населення світу насправді мають доступ до Інтернету. Отже решта – 75 відсотків – ще потребує допомоги, і моїм завданням є пропагувати необхідність капіталовкладень у поширення Інтернету у кожному можливому вимірі».

В інтерв’ю Голосу Америки під час нещодавньої конференції у Вашингтоні на тему розвитку індустрії Серф говорив про так звану «цифрову прірву», яка ділить світ на імущих і неімущих доступу до Інтернету.

«Якщо ви неспроможні придбати техніку або якщо ви неспроможні заплатити за доступ до послуг, тоді ви позбавлені цього привілею, – каже він. «Отже проблема в тому, як цьому зарадити».

«На щастя, технологія розвивається на нашу користь, каже Серф. «Вартість комп’ютерної техніки, необхідної для користування Інтернетом, зменшується. Дедалі більше засобів мобільної техніки, як наприклад портативні комп’ютери і смартфони, спроможні забезпечити людей майже будь-де виходом в Інтернет. Крім подешевшання техніки, конкуренція та послаблення регуляційних обмежень також зробили Інтернет більш доступним».

Іншим чинником, який допомагає звужувати «цифрову прірву» Серф називає поширення Інтернет-кафе, які ефективно розподіляють вартість техніки та доступу до Інтернету на доволі великі групи його користувачів.

Однак Серф гадає, що найрадикальніші зміни принесуть мобільні пристрої, тому що вони найшвидшими темпами поширюються по всьому світі. Їх, за підрахунками, вже є приблизно чотири мільярди. Не всі вони пропонують доступ до Інтернету, можливо лише приблизно 20 відсотків із них. Але це, як підкреслює Серф, вже понад 800 мільйонів людей, що користуються мережею.

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG