Спеціальні потреби

Актуально

Роздуми ‘батька Інтернету’ про його ‘дітище’

Вінтона Ґрея Серфа часто називають «батьком Інтернету». Він недолюблює це, кажучи, що інші люди також заслуговують на це звання. Все ж Серфа, який зараз працює на компанію Google, вважають одним з головних проектантів основної структури мережі.

Серф може не любити, коли його називають батьком Інтернету, але це ще не означає, що він не гордий, що, як молода людина, допоміг у започаткуванні всесвітньої мережі. «Наше дітище стало набагато більшим, ніж воно було тоді, коли ми його народили», – не без підстав стверджує він.

«Якщо подивитися на статистичні дані за 1997 рік, тобто всього 12 років тому, тоді було приблизно 50 мільйонів користувачів Інтернету. Тепер їх понад 1 мільярд 700 мільйонів. Ним користуються в таких масштабах, які ніхто не передбачав, коли ми його проектували. Отже темп запроваджування нововведень надзвичайно швидкий. І в той час, як збільшується кількість користувачів, темп нововведень також зростає. Отже мережа Інтернету змінюється дослівно з дня на день».

Разом із своїм товаришем по роботі Робертом Каном Серфа було нагороджено Президентською Медаллю Свободи і Національною медаллю технології. Нині як головний пропагатор Інтернету в компанії Google він каже, що його завданням є подбати про дальше розширення світової павутини.

«Це в основному означає, що частиною моєї праці є допомогти, щоб Інтернет поширився у ті місця, де його дотепер не було. Лише 25 відсотків населення світу насправді мають доступ до Інтернету. Отже решта – 75 відсотків – ще потребує допомоги, і моїм завданням є пропагувати необхідність капіталовкладень у поширення Інтернету у кожному можливому вимірі».

В інтерв’ю Голосу Америки під час нещодавньої конференції у Вашингтоні на тему розвитку індустрії Серф говорив про так звану «цифрову прірву», яка ділить світ на імущих і неімущих доступу до Інтернету.

«Якщо ви неспроможні придбати техніку або якщо ви неспроможні заплатити за доступ до послуг, тоді ви позбавлені цього привілею, – каже він. «Отже проблема в тому, як цьому зарадити».

«На щастя, технологія розвивається на нашу користь, каже Серф. «Вартість комп’ютерної техніки, необхідної для користування Інтернетом, зменшується. Дедалі більше засобів мобільної техніки, як наприклад портативні комп’ютери і смартфони, спроможні забезпечити людей майже будь-де виходом в Інтернет. Крім подешевшання техніки, конкуренція та послаблення регуляційних обмежень також зробили Інтернет більш доступним».

Іншим чинником, який допомагає звужувати «цифрову прірву» Серф називає поширення Інтернет-кафе, які ефективно розподіляють вартість техніки та доступу до Інтернету на доволі великі групи його користувачів.

Однак Серф гадає, що найрадикальніші зміни принесуть мобільні пристрої, тому що вони найшвидшими темпами поширюються по всьому світі. Їх, за підрахунками, вже є приблизно чотири мільярди. Не всі вони пропонують доступ до Інтернету, можливо лише приблизно 20 відсотків із них. Але це, як підкреслює Серф, вже понад 800 мільйонів людей, що користуються мережею.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG