Спеціальні потреби

Актуально

Кінофільм розкриває проблеми продовольчої безпеки
Знятий торік документальний фільм «Корпорація ‘Їжа’» режисера Роберта Кеннера крайнє негативно висвітлює харчову промисловість США. Фільм породив, серед іншого, дебати між представниками харчової промисловості і захисниками прав споживачів щодо критеріїв безпеки їжі.

У картині «Корпорація ‘Їжа’» стверджується, що корпоративна монополія негуманно поводиться із худобою; а для вирощування генетично-модифікованих рослин застосовує добрива та пестициди, шкідливі для здоров’я людей і для екології планети.

Згідно з режисером Робертом Кеннером, 80 відсотків продуктів харчування у США виробляє і продає жменька корпорацій і багато людей навіть не свідомі того, що вони споживають. Така позиція монополіста дозволяє наповнювати рафіновані продукти хімічними добавками, що значно поступаються натуральним продуктам; чи годувати велику рогату худобу кукурудзяними кормами, яку вона в природі не їсть. Фільм також стверджує, що на птахофермах у корм додаються хімічні добавки, щоб кури росли більшим і швидшим темпом.

Представники харчової промислововсті заявляють, однак, що їх галузь діє відповідно до стандартвів безпеки.

Заступниця голови Американського інституту м’ясної промисловості Дженет Рейлі твердить, що цей фільм є попросту карикатурою на харчову промисловість США і не відображає реальності та що його творці хотіли показати цю галузь лише в негативному світлі.

Директор відділу безпеки споживання їжі Наукового центру захисту громадських інтересів Каролін ДіВаал погоджується із цим. Вона твердить, що «більшість харчів у США не становить ніякої загрози здоров’ю людей».

Водночас ДіВаал визнає, що продукти локальних виробників потрапляють до споживача швидше і часто є свіжішими та смачнішими.

Фермер із штату Мериленд Джеймс Борн продає свою продукцію на одному з ринків у місті Александрія, у Вірджінії. Він особисто спілкується із своїми покупцями. Радо вітає їх бажання приїхати і подивитись на його господарство. Він має одного помічника, а все інше робиться родиною. «Ферма нашої родини існує від 1690-го року. Праця важка, але я її люблю» - додає Джеймс Борн.

Покупці також задоволені. Вони кажуть: «Це смак; це атмосфера; це те, що ти знаєш; у кого ти купуєш свої продукти і як фермери вирощують курей або овочі. Це гарно!».... «Все свіже і вирощено в домашніх умовах і набагато смачніше»....Взагалі людям подобається цей ринок, де зірваний учора огірок можна з’їсти сьогодні.

Втім ці свіжі продукти, вирощені на місцевих невеликих фермах, вимагають більше праці і коштують дорожче, ніж вирощені звичайним способом на великих промислових фермах... То що ж краще для споживача?

Дженет Райлі, з Американського інституту м’ясної промисловості, каже, що споживачі явно дуже люблять вироби місцевих господарств. Але для тих, кому важлива ціна, кому доводиться зводити кінці з кінцями, потрібний свій ринок.

Каролін ДіВаал, із Наукового центру захисту громадських інтересів, наголошує, що споживачі мають право знати звідки надходять їх продукти. «Не можна продавати продукти, як вирощені на фермі, якщо вони були оброблені на фабриці. Необхідно давати споживачам правдиву інформацію» - каже вона.

Саме це і є провідною темою документальної стрічки «Корпорація ‘Їжа’», яка додає своє слово в триваючій дискусії щодо якості продовольчих продуктів в Америці.

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG