Спеціальні потреби

Актуально

Вікова конкуренція на американському ринку праці
В умовах сьогоднішньої економічної кризи, коли безробіття у США досягло найвищого за чверть століття рівня, людям старшого віку стає дедалі важче конкурувати з молодшими претендентами за місця праці.

Як свідчать дані статистичного бюро, люди віком 45 років лишаються без роботи довше – в середньому 22 тижні в порівнянні з 16-ма для молодших осіб. Хоча багато з них якраз тепер перебувають на найвищому рівні своєї професійної діяльності, їм стає дедалі важче боротись з віковими упередженнями.

Спеціаліст обслуговування клієнтів Ричард Залева, якому 55 років, без роботи вже два роки. Він каже, що хоча його резюме і відкриває йому двері для співбесіди в багатьох компаніях, але сиве волосся вбиває усі шанси:

«Я був запрошений по телефону на співбесіду, але прийшовши туди, через незакриті двері почув – «там на інтерв’ю чекає сивий дідуган».

Ця історія – не поодинока. Графічний дизайнер Сюзана Розенде, якій 41 рік, говорить, що деякі працедавці навіть не намагаються приховати своєї упередженості:

«Він сказав, що не зацікавлений в людях середнього віку. Він хотів молодих і голодних. А я сказала: "знаєте, я дуже молода в душі і дуже голодна!"»

Як свідчать дані Міністерства праці США, сьогодні люди старшого віку шукають роботу на шість тижнів довше від їх молодших претендентів.

55-літній бухгалтер Алан Мааг розповідає, що попри готовність працювати за менші гроші, ніж раніше, працедавець відмовив йому, посилаючись на його надмірну кваліфікованість. Алан каже, що цього не розуміє:

«Якщо ви хочете купити Шевроле, а вам за ті ж гроші пропонують Кадилак, невже б ви не вибрали Кадилак?»

Група захисту прав американців, яким більше 50-ти, повідомляє про зріст дискримінації за віковим показником. Говорить представниця групи Дебора Расел:

«Вони навіть можуть шукати роботу з меншою платнею, ніж на попередніх місцях праці. І працедавці не повинні позбавляти старших віком людей можливостей працевлаштування».

Як каже Ричард Залева, тепер він докладає більших зусиль лише для того, щоб його помітили:

«У мене трохи опускаються руки, але я не почуваюсь переможеним. Я завжди готовий працювати важче і докладати більших зусиль, щоби знайти роботу».

Міністерство праці США повідомило, що в березні рівень безробіття серед осіб, старших 45-ти років, досягло майже 6,5%. Це найвищий показник від 1948-го року, коли уряд почав просліджувати тенденції працевлаштування.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG