Спеціальні потреби

Пілот успішно приземлив пошкоджений літак

У вівторок літак американської авіакомпанії Саутвест здійснив вимушену посадку. Причиною став отвір, який утворився у даху лайнера, що призвело до розгерметизації кабіни. Хоча пасажири Боїнга 737 сильно налякались, ніхто не постраждав. Інцидент, однак, викликав чергову дискусію стосовно безпеки авіаперевезень.

За словами пасажирки Ерін Одонован, все почалося з гучного удару:

«Ми зрозуміли, що щось трапилось оскільки літак швидко почав втрачати висоту. Коли побачили дерева, ми подумали: куди ж цей великий літак сяде?»

Пасажири були вимушені вдягнути кисневі маски, а пілоти швидко знизили літак з висоти дев’ять тисяч метрів і підготувались до аварійної посадки у штаті Західна Вірджинія.

Опісля представниця компанії Саутвест Лінда Ратерфорд сказала:

«Ми вирішили посадити літак як можна швидше».

Пасажирка Ерін Одонован розповідає про те, що сталося пізніше:

«Коли ми приземлились люди почали аплодувати, і коли вийшов пілот, його почали обнімати».

Отвір розміром з футбольний м’яч вже оглянули експерти Національної ради з безпеки транспорту. Ймовірні версії його утворення – зношення або корозія металу, подряпина або ушкодження під час техогляду літака.

Як сказав колишній член Ради з безпеки транспорту Джон Ґоґлія, «пасажири цього літака не усвідомлюють наскільки їм пощастило».

Пощастило, тому що діра могла розширитися, і наслідки були б катастрофічними. Близько 20 років тому частину даху Боїнга 737 вирвало на висоті понад сім тисяч метрів. Цей інцидент призвів до обов’язкової інспекції старих літаків на наявність корозії металу. Лайнер, з яким стався цей випадок, працює вже 15 років, і останній раз перевірявся шість місяців тому.

Однак, минулого року уряд оштрафував компанію Саутвест на мільйони доларів за не проведення відповідних техоглядів. Після чого компанія виявила шість літаків з тріщинами у корпусі. У світлі останнього інциденту, керівництво Саутвест наказало негайно перевірити усі 180 лайнерів моделі Боїнг 737 і запевняє, що жоден з них не має проблем.
XS
SM
MD
LG