Спеціальні потреби

Актуально

Таємниці успіху чудо-дітей
За деякими теоріями, будь-яка дитина - якій приділено належний час і дано відповідне навчання - мало чим відрізнятиметься від, так званих, чудо-дітей. Інші ж переконані, що обдаровані діти не тільки народжуються з специфічними здібностями, але й з непереборним бажанням їх удосконалювати.

13-річний Ґавен Ларджент грає вже п’ять років. Він почав брати уроки гри на гітарі у 8 років, але швидко кинув – не гру, а лише уроки - кажучи: «Я нічому не навчався, я просто грав ноти і це було нудно».

Мати Ґавена, Мелісса Ларджент, розповідає:

«Уже в 9-10 років він став одержимим всіма цими звуками на дисках, по радіо, чи в концертних виступах. І ми зрозуміли, що музика буде його головним зайняттям».

Така одержимість є однією з головних ознак обдарованих натур - вважає викладачка Бостонського коледжу, психолог Еллен Виннер, яка спеціалізується на дослідженні питань дитячого розвитку. Вона каже, що такі діти шалено прагнуть удосконалення. Їх практично неможливо відірвати від того, до чого вони мають схильність.

21-річний Джуліан Ладж, який нещодавно записав компактний диск, почав гру на гітарі в 5 років.

Він пригадує, як грав годинами, коли про нього знімався документальний фільм «Восьми-річний Джуль». При цьому цей музикант зазначає, що ніколи не вважав себе чудо-дитиною:

«Молоді музиканти - мої сучасники - яких називали чудо-дітьми також не дуже погоджуються з цим терміном, оскільки він ігнорує етику роботи, тисячі годин, вкладених в спроможність видобути бажаний звук з інструменту».

Цю позицію поділяє і Раста Томас, якого також називали чудо-дитиною. Тепер він виконує провідні партії у власному танцювальному колективі ‘Bad Boys of Dance’ і каже:

«Думаю, що коли будь-кого, семирічного, тренувати так як мене - то врешті вийде висококласний спеціаліст. В мене і в мою підготовку було вкладено багато годин і мільйонів доларів».

Психолог Виннер, автор праці «Обдаровані діти: міфи і реальність» не погоджується із цим:

«Ці діти народжуються з своїми талантами. Неможливо штучно створити чудо-дитину. При цьому я згідний, що для розквіту здібностей таких дітей їх слід розвивати».

Втім, як музикант Джуліан Ладж так і танцюрист Раста Томас, віддають заслугу своїм батькам, родинним умовам, що так плідно впливали на їх творчу енергію, а також вчителям. Вони вважають все це запорукою свого успіху.

Тож можна сказати, що для успіху чудо-дітей необхідні, як природні здібності так і дбайливе плекання родини.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG