Спеціальні потреби

Актуально

Таємниці успіху чудо-дітей
За деякими теоріями, будь-яка дитина - якій приділено належний час і дано відповідне навчання - мало чим відрізнятиметься від, так званих, чудо-дітей. Інші ж переконані, що обдаровані діти не тільки народжуються з специфічними здібностями, але й з непереборним бажанням їх удосконалювати.

13-річний Ґавен Ларджент грає вже п’ять років. Він почав брати уроки гри на гітарі у 8 років, але швидко кинув – не гру, а лише уроки - кажучи: «Я нічому не навчався, я просто грав ноти і це було нудно».

Мати Ґавена, Мелісса Ларджент, розповідає:

«Уже в 9-10 років він став одержимим всіма цими звуками на дисках, по радіо, чи в концертних виступах. І ми зрозуміли, що музика буде його головним зайняттям».

Така одержимість є однією з головних ознак обдарованих натур - вважає викладачка Бостонського коледжу, психолог Еллен Виннер, яка спеціалізується на дослідженні питань дитячого розвитку. Вона каже, що такі діти шалено прагнуть удосконалення. Їх практично неможливо відірвати від того, до чого вони мають схильність.

21-річний Джуліан Ладж, який нещодавно записав компактний диск, почав гру на гітарі в 5 років.

Він пригадує, як грав годинами, коли про нього знімався документальний фільм «Восьми-річний Джуль». При цьому цей музикант зазначає, що ніколи не вважав себе чудо-дитиною:

«Молоді музиканти - мої сучасники - яких називали чудо-дітьми також не дуже погоджуються з цим терміном, оскільки він ігнорує етику роботи, тисячі годин, вкладених в спроможність видобути бажаний звук з інструменту».

Цю позицію поділяє і Раста Томас, якого також називали чудо-дитиною. Тепер він виконує провідні партії у власному танцювальному колективі ‘Bad Boys of Dance’ і каже:

«Думаю, що коли будь-кого, семирічного, тренувати так як мене - то врешті вийде висококласний спеціаліст. В мене і в мою підготовку було вкладено багато годин і мільйонів доларів».

Психолог Виннер, автор праці «Обдаровані діти: міфи і реальність» не погоджується із цим:

«Ці діти народжуються з своїми талантами. Неможливо штучно створити чудо-дитину. При цьому я згідний, що для розквіту здібностей таких дітей їх слід розвивати».

Втім, як музикант Джуліан Ладж так і танцюрист Раста Томас, віддають заслугу своїм батькам, родинним умовам, що так плідно впливали на їх творчу енергію, а також вчителям. Вони вважають все це запорукою свого успіху.

Тож можна сказати, що для успіху чудо-дітей необхідні, як природні здібності так і дбайливе плекання родини.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG