Спеціальні потреби

Актуально

Політологи в Україні різних поглядів щодо візиту Байдена

У Києві від Джозефа Байдена чекають чітких та відкритих заяв, які б розставили усі крапки над «і» щодо української політики нової адміністрації США. Коментуючи візит, дехто з експертів стверджує: Байден приїхав в Україну і збирається в Грузію, щоб відновити дипломатичний баланс, певною мірою порушений внаслідок «перезавантаження» російсько-американських стосунків. Інші заперечують: мовляв, це лише «візит ввічливості», і жодних проривів сподіватися не варто.Про свої очікування від візиту в інтерв`ю «Голосу Америки» розповів директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський. Він вважає, що США свідомо обрали Україну і Грузію, оскільки вони «форпост американських інтересів» на екс-радянських територіях.

«Уже сам факт, що візит відбувається в Україну і в Грузію, після візиту Обами до Москви, говорить про те, що це свідома політика Сполучених Штатів і нової адміністрації, яка мусить показати українцям, і грузинам, і світові взагалі, що Сполучені Штати не відмовляються від своїх зобов`язань по відношенню до цих країн і, власне, не відмовляються від своїх планів використати ці країни як певний форпост американських інтересів на пострадянському просторі. Просто якщо б це було не так, то був би візит у Словаччину і Україну, або, краще, Німеччину і Україну. Тоді зовсім інша справа була б. Ми були б тоді представлені як члени серйозного клубу поважних країн, у яких є своя політика…. А нинішній контекст – зрозуміло, чого можна очікувати. Я думаю, що буде досить чітка позиція Байдена стосовно того, що Україна важливий елемент в інтересах, у зовнішній політиці Сполучених Штатів Америки. Можливо, буде певне охолодження «гарячих голів» щодо швидкої інтеграції України до НАТО, оскільки, скоріш за все, в планах Обами немає пришвидшення цього процесу. І я думаю, що будуть сказані слова, які просто будуть продовжувати трактування самого Обами стосовно того, що громадяни країни мусять дати добро на вступ, сьогодні цього немає, треба робити реформи – все це буде, звичайно, сказано. А те, що буде зроблено акцент на тому, що покращення, чи «перезавантаження» відносин з Росією не заважають сприймати Україну і Грузію як наближених до американських інтересів країн, -- я в цьому переконаний, і скоріш за все, це завтра пролунає у виступі Байдена».

Дещо інакше візит Байдена сприймає експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України Олександр Палій:

«Я вважаю, що цей візит дуже важливий для України і дуже важливий для Сполучених Штатів. Якби віце-президенту Байдену не було що сказати в Україні, він би в Україну не їхав. І ті меседжі, які останнім часом відбувалися з боку американської адміністрації, Державного департаменту, на достатньо високому рівні – вони дуже приємні й обнадійливі для України. Зокрема, було сказано – достатньо чітко і на всіх щаблях американської адміністрації – про те, що в сьогоднішньому світі не може існувати зон і сфер впливу; що є конкурентне середовище, в якому кожна країна суверенна і обирає собі майбутнє – і зовнішньополітичне, і внутрішньополітичне. Для України це принципово, оскільки це фактично є умови нового світопорядку, і це є умови для повної реалізації української незалежності і суверенітету. Тобто це те, що нас не може не радувати. Це те, що засвідчує: політика з 19-го століття переходить у 21-е століття з новими правилами, і ці правила оту стару політику 19-го століття цілковито заперечують. І якщо ми це почуємо ще раз, це буде означати, що цей візит зовсім не безрезультатний».

Всі новини дня

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG