Спеціальні потреби

Актуально

Байден: кращі відносини США-Росія на користь Україні
У вівторок віце-президент США Джозеф Байден зустрівся з українськими лідерами, аби запевнити їх, що покращення стосунків між Вашингтоном та Москвою не відбувається за рахунок України.

У свою чергу український президент попросив США допомогти з фінансуванням модернізації газопроводу:

«Ми зацікавлені, аби навколо теми модернізації газотранспортної системи України працювало якомога більше міжнародних інвесторів, в тому числі і Сполучені Штати Америки».

Інша тема, яку порушив український президент – розвиток відносин між Україною та США в контексті перезавантаження американсько-російських відносин:

«Не буду приховувати, що окремою темою наших розмов були новітні стосунки Сполучених Штатів та Росії. Для нас надзвичайно важливо, щоб ці відносини розвивалися в конструктивній, діловій атмосфері. Ми хочемо бачити ці стосунки перспективними, але безумовно не за рахунок українського фактору чи формування якихось нових зон, спеціальних інтересів когось».

Віце-президент США Джозеф Байден запевнив українського президента, що перезавантаження відносин між США та Росією не становить загрози для України:

«Ми працюємо, як Ви, пане президенте знаєте, над перезавантаженням наших відносин із Росією, але я хочу запевнити Вас та український народ, що це не відбуватиметься за рахунок України. Навпаки, це піде на користь Україні. Чим суттєвішими є наші відносини з Москвою, тим легше нам буде довести, що твердження, що наші стосунки із сусідами Росії та самою Росією є взаємовиключними, не відповідає дійсності».

Байден заявив, що Вашингтон підтримує право України визначати власних союзників:

«Сполучені Штати не диктують, з ким Україні будувати партнерські відносини, але, повторю слова Барака Обами та власну заяву – якщо ви оберете стати частиною Євроатлантичної інтеграції, що, наскільки я розумію, ви і обрали, то ми це підтримуємо. Ми не визнаємо, і я хочу це підкреслити, не визнаємо сфер впливу. Ми не визнаємо будь-чиє право диктувати вам чи будь-якій інший країні до яких альянсів вони мають приєднуватися, чи з ким мати двосторонні відносини».

Також Джозеф Байден зустрівся з прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, лідером опозиційної Партії регіонів Віктором Януковичем та лідером «Фронту змін» Арсенієм Яценюком, а також вшанував пам'ять жертв Голодомору та неформально поспілкувався з киянами.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG