Спеціальні потреби

Бернанке констатує покращення економіки США


Голова Федерального резерву США Бен Бернанке заявляє, що бачить ознаки стабілізації найбільшої економіки світу. Зокрема Бернанке каже, що агресивні кроки, до яких вдалися Сполучені Штати та кілька інших держав, зуміли повернути рецесію в протилежний бік і запобігти економічному краху. Втім він попереджає, що відновлення економіки, швидше за все, проходитиме досить повільно.

Звітуючи перед членам комітету з питань фінансів Палати представників Бен Бернанке наголосив, що монетарна політика центробанку приносить очікувані результати:

«Нинішня фінансова ситуація залишається складною, і чимало як простих сімей, так і приватних підприємців не можуть отримати кредитів. Втім, за останні кілька місяців ситуація все ж покращилася».

Бернанке навів приклад дедалі зростаючої довіри до фінансових ринків, а також пожвавлення на споживчому ринку. Та попри деякі позитивні сигнали рівень безробіття, каже він, буде високим до 2011-го року, що сповільнюватиме процес відновлення:

«Нестабільність ринку праці, зменшення вартості житла, проблеми з кредитами – все це може знизити темпи росту купівельної спроможністі».

Деякі законодавці занепокоєні тим, що запроваджений адміністрацією Обами пакет стимулювання економіки вартістю у 800 мільярдів доларів досі не дав помітних результатів. Вони кажуть, що платники податків заслуговують кращого.

Аналітики схвильовані, що мільярди доларів влитих в економіку країни, можуть також спричинити й інфляцію. Втім, Бернанке каже, що уряд має усі необхідні важелі, аби запобігти швидкому зростанню цін. Зокрема йдеться про підняття відсоткової ставки для банків, які позичають гроші в уряду. Адже останнім часом ця ставка впритул наблизилися до нуля.

XS
SM
MD
LG