Спеціальні потреби

Україна обурена діями російських військових в Криму


Рада національної безпеки і оборони України незадоволена діями військових російського Чорноморського флоту в Криму. Про це йдеться в оприлюдненій від імені РНБО заяві. Рада вказує, що останнім часом факти порушень з боку військових Росії на території України почали траплятися систематично. Зокрема українські чиновники вважають, що Чорноморський флот ігнорує міждержавні угоди та застереження МЗС.

Напередодні українські правоохоронні органи вже втретє в цьому місяці зафіксували випадок несанкціонованого транспортування вулицями Севастополя ракет. Автомобілі-ракетовози Чорноморського флоту РФ перевозили небезпечні озброєння без узгодження з українською владою, що на думку РНБО, суперечить міждержавній угоді про умови перебування ЧФ на території країни та ставить під загрозу життя людей. Рада нацбезпеки назвала ці дії російських військових недружніми і вважає, що вони посилюють напруженість між двома країнами.

В МЗС РФ твердять, що пересування російської військової техніки територією Севастополя здійснюється на законних підставах. У відомстві також заперечують, що ці маневри виходять за рамки міждержавних домовленостей. Затримані автомобілі, мовляв, беруть участь у репетиції військового параду до дня ВМФ Росії.

Медіа повідомляють, що в зв'язку із ситуацією офіційний Київ рекомендував РФ відкликати з посольства в Україні радника-посланця із питань Чорноморського флоту Володимира Лисенка. За деякими даними, дипломат має залишити країну до кінця липня, оскільки в нього завершується термін перебування в Україні. Раніше український МЗС попереджав Лисенка за його висловлювання, що ставили під сумнів приналежність Кримського півострова.

Між тим в Севастополі виник ще один привід для конфлікту. Російські козаки сьогодні зранку вивісили на горі неподалік траси Ялта-Севастополь державний прапор РФ і прапор російського флоту. В той же час з гори зник нещодавно встановленй український синьо-жовтий стяг.

XS
SM
MD
LG