Спеціальні потреби

Пукача офіційно звинувачено у вбивстві Ґонґадзе


Прокуратура України офіційно звинуватила колишнього генерала міліції Олексія Пукача у жахливому злочині - вбивстві у 2000 році журналіста інтернет-газети «Українська правда» Георгія Ґонґадзе.

Канцелярія Генерального прокурора звинуватила Пукача у викраденні, вбивстві та знищенні документів. Правоохоронці заарештували його у вівторок і повідомили згодом, що він зізнався у злочині.

В своїх інтернетних статтях Ґонґадзе викривав корупцію в уряді колишнього президента Леоніда Кучми. Георгій зник у вересні 2000 року. Його обезголовлене тіло знайдено два місяці пізніше на околицях Києва.

Олексій Пукач був у той час начальником Главку карного розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС.

Дещо раніше, представники правоохоронних органів заявили, що Пукач , вірогідно, особисто задушив 31-літнього Георгія Ґонґадзе.

Екс-генерал Пукач, запідозрений у знищенні документів пов’язаних із справою Ґонґадзе, був заарештований у 2003 році, а опісля звільнений. Згодом він зник.

Відтак у 2005 році йому заочно пред’явлено звинувачення у вбивстві.

Торік, у зв’язку з вбивством журналіста Ґонґадзе, в Україні засуджено трьох колишніх міліціонерів на 13 років позбавлення волі.

В 2005 році Європейський суд з прав людини визнав, що українська влада погано вела розслідування справи Ґонґадзе. Суд постановив, щоб уряд України заплатив вдові вбитого, Мирославі Ґонґадзе, 120 тисяч доларів.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG