Спеціальні потреби

Актуально

Слухання в Конгресі США в справі втримання вільного потоку інформації

Американські законодавці заявили директорам двох, фінансованих урядом США інформаційних станцій, що вони мають важливу роль у поширенні так званої «м’якої сили» серед іноземної аудиторії. У четвер директори Голосу Америки і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода давали свідчення на Капітолійському пагорбі на тему заходів для втримання вільної передачі інформації за посередництвом радіо, телебачення та Інтернету в умовах, коли деякі іноземні уряди накладають обмеження на вільні ЗМІ.

Американські законодавці були особливо занепокоєні з приводу перешкод, що ставлять вільному потоку інформації в таких місцях, як Китай, Іран і Росія. Саме тема ролі, яку відіграють фінансовані урядом США засоби масової інформації для подолання цих бар’єрів, була в центрі уваги слухання в підкомітеті з європейських справ.

Члени Конгресу осудили іранський уряд за накладення обмежень на Інтернет, і піддали критиці заходи китайського уряду з метою посилення урядового контролю над передачею інформації через Інтернет, а також тиск на радіо, телебачення і пресу в Росії.

Кажучи про роль технології у подіях, що сталися після президентських виборів в Ірані, голова підкомітету демократ Роберт Векслер сказав, що Голос Америки і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода відіграють вирішальну роль як «знаряддя розумної сили» в час, коли Сполучені Штати стоять перед лицем викликів у закордонній політиці, антиамериканізму і спроб іноземних урядів придушити засоби масової інформації. Він сказав:

«Ці слухання відбуваються у надзвичайно важливий час, коли найбільш репресивні у світі режими у таких місцях, як Іран, придушують, обмежують і утискують свободу ЗМІ і вислову. Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода та Голос Америки надзвичайно важливі знаряддя розумної сили, які знаходяться на фронтовій лінії міжнародного мовлення, постачаючи вільну інформацію в глобальному масштабі, багатьма мовами і в різних форматах, виконуючи роль сурогатів ЗМІ там, де немає свободи преси».

Директор Голосу Америки Денфорт Остин заявив, що телевізійні програми станції мають значну аудиторію в Ірані та що станція уважно перевіряє інформацію, яка надходить з тієї країни.

Остин сказав, що в Росії більший урядовий контроль змусив місцеві партнерські радіо- і телевізійні станції припинити співпрацю з Голосом Америки, який опісля змінив стратегію щодо передач:

«В Росії ми тепер використовуємо різноманітні методи, основані на Інтернеті, передаючи інформацію до країни, де швидко збільшується використання міжнародної мережі. В дуже критичному моменті американсько-російських відносин ця стратегія дозволяє аудиторії краще розуміти американську політику, культуру й погляди американців про Росію. Це також відкрито стимулює дискусії між людьми шляхом використання Web 2.0».

Критики кажуть, що рішення позапартійної Ради директорів з питань радіомовлення, яка наглядає над американськими передачами за кордон, про припинення російськомовних радіо- і телевізійних передач і зосередження уваги на Інтернеті завдало шкоди зусиллям втримати передачу новин до тієї країни.

Як директор Голосу Америки, так і голова Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Джефрі Ґедмін підкреслювали, що жодна з цих станцій не займається передачею пропаганди, але що вони ознайомлюють з основними американськими ідеалами. Ґедмін сказав:

«Те, що ми робимо, підтримує американські інтереси, це підтримує обізнані американські інтереси, і я вважаю, якщо ви вірите в розвиток демократії, або – дозвольте мені сказати іншими словами – якщо ви вірите в боротьбу з такими явищами, як націоналізм і екстремізм, якщо ви вірите в боротьбу з такими явищами як антисемітизм і антиамериканізм, якщо ви американський політик, ви мусите бути корисним у цілому спектрі політичних можливостей і засобів, але я не думаю, що ви матимете будь-яку притягальну силу якщо ви не вірите, не підтримуєте і не сприятимете вільному потоку інформації та ідей, дискусіям, дебатам і відмінним думкам, не зважаючи на країну, час і місце».

Директор Голосу Америки Остин підкреслив відданість станції справі передачі інформації, яка послідовно надійна, авторитетна, точна, об’єктивна і всеохопна, яка, за його словами, дозволяє пробитись крізь галас настирливої пропаганди і туман неточної інформації та дезинформації».

Говорячи як про Голос Америки, так і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода, як «ринкові механізми комунікації», законодавець зі штату Джорджія Дейвід Скотт заявив, що обидві станції мусять відігравати роль у відновленні підірваного іміджу Америки за кордоном:

«Ми дотримуємося і мусимо дотримуватись наших ідеалів, а також розуміти, що нам слід відновити нашу репутацію по всьому світі, якій завдано шкоди. Надзвичайно важлива роль у цьому Голосу Америки і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода».

Республіканський законодавець Ед Ройс заявив, що фінансовані американським урядом станції, зокрема Голос Америки, який включає також Радіо Діва, мусять відігравати більшу роль у відповідь на інформаційний виклик з боку екстремістських радіостанцій у Пакистані та Афганістані:

«Говориться, що інформація – це контроль на полі бою. В Афганістані це стане ще більшою реальністю з уваги на рівень впливу, який там мають країни Перської затоки, якщо йдеться про ресурси, що вони постачають радикальному ісламу в районі. На щастя, 70 % афганців нині слухають (фінансовану США) станцію Радіо Вільний Афганістан, але по всьому регіоні люди і далі слухають ісламістське радіо. Це війна ідей, і ви, панове, мусите бути частиною розв’язки цієї проблеми».

Під час слухань законодавець Векслер заявив, що президент Барак Обама зробив міжнародне мовлення пріоритетом американської закордонної політики, кажучи, що це необхідність, щоб Конгрес дав фінансованим американським урядом станціям кошти для втримання вільного потоку інформації.

На міжнародне радіомовлення і телевізійні програми Голосу Америки, Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода та іншу діяльність, що відбувається під наглядом Ради директорів з мовлення, на фінансовий 2010 рік Конгрес запропонував бюджет на суму 746 мільйонів доларів.

Всі новини дня

Українці у в’єтнамській війні – в Україні набуває популярності книжка «Ми були солдатами... і молодими». Відео

Як подолати на війні страх? Як розкрити свій потенціал в бою? Деякі воєнні практики, якими користуються сьогодні ЗСУ, напрацьовувались на війні у В'єтнамі. Зокрема, і солдатами українського походження.

Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Відео

Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:55 0:00

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з Владіміром Путіним і закликав його вивести російські війська з України. Тим часом Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Деталі - від Богдана Цюпина.

В ЄС остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту. Відео

В ЄС остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Дипломати Євросоюзу остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Обмеження вводять щодо тієї нафти, яку транспортують морем. Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо раніше привітав таку домовленість.

У Конгресі представили законопроект про визнання "Групи Вагнера" терористичною організацією. Відео

В американському Конгресі представили законопроект про визнання "Групи Вагнера" терористичною організацією. В разі ухвалення ініціативи, Державний департамент буде зобов'язаний включити "Групу Вагнера" до переліку терористичних організацій.

«Немає сенсу укладати фальшивий мир з Росією» – Блінкен

Президент Франції Еммануель Макрон під час державного обіду з держсекретарем Ентоні Блінкеним (праворуч) у четвер, 1 грудня 2022 року. Вашингтоні, США. Жаклін Мартін/через REUTERS/

США мають прямий контакт з Москвою, але він використовується тільки для запобігання серйозним загрозам, бо президент Росії Володимир Путін не готовий до переговорів, вважає державний Секретар Ентоні Блінкен.

В інтерв’ю французькому телеканалу France 2 він заявив, що Вашингтон і Москва мають прямі контакти, які використовуються у разі серйозних загроз, зокрема, коли були побоювання, що Росія застосує ядерну зброю.

«Наприклад, був контакт з Росією, тому що було побоювання, що вони можуть застосувати ядерну зброю, що було б катастрофою», – сказав Блінкен.

Відповідаючи на запитання журналіста Томаса Сотто про те, чи це були реальні побоювання, Блінкен відповів, що у США «не бачили конкретного руху з цього приводу, але все одно є страх надзвичайної ситуації».

Попри ці контакти, за словами Блінкена, США та Росія не ведуть переговори щодо війни в Україні, бо це рішення - за Україною, і як наголошує державний секретар, президент України Володимир Зеленський, «чітко дав зрозуміти, що в кінці будуть потрібні переговори, дипломатія».

Як каже Блінкен, час для прямої розмови настав би, «якби ми побачили, що Путін серйозно ставився до дипломатії та діалогу». Але поки що російська сторона не проявляє готовності до переговорів, сказав Блінкен.

«Що зараз робить Путін? Хоча він іноді каже, що готовий до дипломатії, він атакує цивільну інфраструктуру в Україні, – каже Блінкен. – Проблема в тому, що він робить навпаки. Зараз він підбурює до ескалації ситуації».

За словами Блінкена, США хочуть уникнути розширення конфлікту.

«Ми не хочемо війни з Росією. Ми не хочемо третьої світової війни», – каже Блінкен. Але з іншого боку, він додає, що «мир має бути не тільки на папері».

«Потрібен мир, але він має бути справедливим, відповідно до принципів статуту ООН. І він має бути стійким, тому що в певному сенсі немає сенсу укладати фальшивий мир, який дуже швидко буде відкинутий і Росія знову вступить у війну», – вважає Блінкен.

Він переконаний, що слід уникати думки, що цей конфлікт можна заморозити, бо «Росія в цьому контексті ніколи не буде вести переговори про захоплені силою території, і про самі території має домовлятися лише Україна.

Говорячи про майбутнє Росії, Блінкен сказав, що не так важливо, хто буде на чолі країни, як те, якої політики буде дотримуватися Росія.

Блінкен нагадав слова прехидента Джо Байдена, який сказав, що «президент Путін дуже сильно прорахувався щодо України».

«Усе, чого він намагався уникнути, він прискорив. На Заході ми не розділені. Навпаки, ми єдині та єдині. Україна єдина як ніколи. Те, що ми бачимо в Росії, є катастрофою для Росії. Понад мільйон росіян виїхали. Це може бути добре для Путіна, тому що саме люди можуть бути проти нього, але це катастрофічно для Росії», – сказав Блінкен, якого цитує прес-служба Державного департаменту.

Інтерв’ю для французького телеканалу France 2 було записано французькою мовою і відбувалося на тлі державного війзиту президента Франції Еммануеля Макрона до Вашингтона.

Як писав «Голос Америки», під час двосторонньої зустрічі в Білому домі з президентом Макроном у четвер, президент США на спільній прес-конференції заявив, що російських президент Путін може завершити війну «забравши свої війська з України», однак Путін не виявляє готовності шукати шляхів до миру. "

Макрон заявив, що тривалий мир можливий лише, якщо міжнародна спільнота поважатиме умови українців, бо лише вони можуть визначити умови такого миру.

Дивіться також:

Державний візит Еммануеля Макрона до Вашингтона. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG