Спеціальні потреби

Актуально

Слухання в Конгресі США в справі втримання вільного потоку інформації

Американські законодавці заявили директорам двох, фінансованих урядом США інформаційних станцій, що вони мають важливу роль у поширенні так званої «м’якої сили» серед іноземної аудиторії. У четвер директори Голосу Америки і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода давали свідчення на Капітолійському пагорбі на тему заходів для втримання вільної передачі інформації за посередництвом радіо, телебачення та Інтернету в умовах, коли деякі іноземні уряди накладають обмеження на вільні ЗМІ.

Американські законодавці були особливо занепокоєні з приводу перешкод, що ставлять вільному потоку інформації в таких місцях, як Китай, Іран і Росія. Саме тема ролі, яку відіграють фінансовані урядом США засоби масової інформації для подолання цих бар’єрів, була в центрі уваги слухання в підкомітеті з європейських справ.

Члени Конгресу осудили іранський уряд за накладення обмежень на Інтернет, і піддали критиці заходи китайського уряду з метою посилення урядового контролю над передачею інформації через Інтернет, а також тиск на радіо, телебачення і пресу в Росії.

Кажучи про роль технології у подіях, що сталися після президентських виборів в Ірані, голова підкомітету демократ Роберт Векслер сказав, що Голос Америки і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода відіграють вирішальну роль як «знаряддя розумної сили» в час, коли Сполучені Штати стоять перед лицем викликів у закордонній політиці, антиамериканізму і спроб іноземних урядів придушити засоби масової інформації. Він сказав:

«Ці слухання відбуваються у надзвичайно важливий час, коли найбільш репресивні у світі режими у таких місцях, як Іран, придушують, обмежують і утискують свободу ЗМІ і вислову. Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода та Голос Америки надзвичайно важливі знаряддя розумної сили, які знаходяться на фронтовій лінії міжнародного мовлення, постачаючи вільну інформацію в глобальному масштабі, багатьма мовами і в різних форматах, виконуючи роль сурогатів ЗМІ там, де немає свободи преси».

Директор Голосу Америки Денфорт Остин заявив, що телевізійні програми станції мають значну аудиторію в Ірані та що станція уважно перевіряє інформацію, яка надходить з тієї країни.

Остин сказав, що в Росії більший урядовий контроль змусив місцеві партнерські радіо- і телевізійні станції припинити співпрацю з Голосом Америки, який опісля змінив стратегію щодо передач:

«В Росії ми тепер використовуємо різноманітні методи, основані на Інтернеті, передаючи інформацію до країни, де швидко збільшується використання міжнародної мережі. В дуже критичному моменті американсько-російських відносин ця стратегія дозволяє аудиторії краще розуміти американську політику, культуру й погляди американців про Росію. Це також відкрито стимулює дискусії між людьми шляхом використання Web 2.0».

Критики кажуть, що рішення позапартійної Ради директорів з питань радіомовлення, яка наглядає над американськими передачами за кордон, про припинення російськомовних радіо- і телевізійних передач і зосередження уваги на Інтернеті завдало шкоди зусиллям втримати передачу новин до тієї країни.

Як директор Голосу Америки, так і голова Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Джефрі Ґедмін підкреслювали, що жодна з цих станцій не займається передачею пропаганди, але що вони ознайомлюють з основними американськими ідеалами. Ґедмін сказав:

«Те, що ми робимо, підтримує американські інтереси, це підтримує обізнані американські інтереси, і я вважаю, якщо ви вірите в розвиток демократії, або – дозвольте мені сказати іншими словами – якщо ви вірите в боротьбу з такими явищами, як націоналізм і екстремізм, якщо ви вірите в боротьбу з такими явищами як антисемітизм і антиамериканізм, якщо ви американський політик, ви мусите бути корисним у цілому спектрі політичних можливостей і засобів, але я не думаю, що ви матимете будь-яку притягальну силу якщо ви не вірите, не підтримуєте і не сприятимете вільному потоку інформації та ідей, дискусіям, дебатам і відмінним думкам, не зважаючи на країну, час і місце».

Директор Голосу Америки Остин підкреслив відданість станції справі передачі інформації, яка послідовно надійна, авторитетна, точна, об’єктивна і всеохопна, яка, за його словами, дозволяє пробитись крізь галас настирливої пропаганди і туман неточної інформації та дезинформації».

Говорячи як про Голос Америки, так і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода, як «ринкові механізми комунікації», законодавець зі штату Джорджія Дейвід Скотт заявив, що обидві станції мусять відігравати роль у відновленні підірваного іміджу Америки за кордоном:

«Ми дотримуємося і мусимо дотримуватись наших ідеалів, а також розуміти, що нам слід відновити нашу репутацію по всьому світі, якій завдано шкоди. Надзвичайно важлива роль у цьому Голосу Америки і Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода».

Республіканський законодавець Ед Ройс заявив, що фінансовані американським урядом станції, зокрема Голос Америки, який включає також Радіо Діва, мусять відігравати більшу роль у відповідь на інформаційний виклик з боку екстремістських радіостанцій у Пакистані та Афганістані:

«Говориться, що інформація – це контроль на полі бою. В Афганістані це стане ще більшою реальністю з уваги на рівень впливу, який там мають країни Перської затоки, якщо йдеться про ресурси, що вони постачають радикальному ісламу в районі. На щастя, 70 % афганців нині слухають (фінансовану США) станцію Радіо Вільний Афганістан, але по всьому регіоні люди і далі слухають ісламістське радіо. Це війна ідей, і ви, панове, мусите бути частиною розв’язки цієї проблеми».

Під час слухань законодавець Векслер заявив, що президент Барак Обама зробив міжнародне мовлення пріоритетом американської закордонної політики, кажучи, що це необхідність, щоб Конгрес дав фінансованим американським урядом станціям кошти для втримання вільного потоку інформації.

На міжнародне радіомовлення і телевізійні програми Голосу Америки, Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода та іншу діяльність, що відбувається під наглядом Ради директорів з мовлення, на фінансовий 2010 рік Конгрес запропонував бюджет на суму 746 мільйонів доларів.

Всі новини дня

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

"Це велика честь". Українка Марина В’язовська отримала престижну нагороду з математики – медаль Філдса. В інтерв’ю журналістам АР вона каже, що для неї це велика честь і відповідальність. Вона також поділилася, як на неї вплинула війна

Скільки може тривати російська війна в Україні – коментарі американських законодавців. Відео

Скільки може тривати війна Росії в Україні - коментують законодавці США із демократичної та республіканської партій. Частина з них кажуть, що на такій високій інтенсивності, війна не може тривати довго. Інші передбачають, що повного виведення російських військ, зокрема із Криму, може не статися.

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

Над прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном знову нависла загроза відставки. За минулу добу вже понад 30 членів уряду Джонсона склали свої повноваження. Що буде далі, і яке значення це матиме для України – розповідає Богдан Цюпин.

Розблокування українських портів – у центрі уваги розмови держсекретаря США Блінкена та голови МЗС України Кулеби – Держдеп

держсекретарь США Ентоні Блінкен та голова МЗС України Дмитро Кулеба

Державний секретар США Ентоні Блінкен «засудив звірства Росії в Україні» та поїнформував українського колегу, міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, про нові заходи, яке світове співтовариство готове ухвалити для розблокування українських портів, повідомив прессекретарь Державного департаменту Нед Прайс.

На брифінгу для журналістів у середу, 6 липня, він сказав, що напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G20 на Балі та за підсумками самітів G7 і НАТО, голови дипломатичних відомств США та України обговорили «тверду рішучість Альянсу та партнерів підтримувати Україну, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від неспровокованої агресії Росії».

Також держсекретар, за словами Прайса, «надав оновлену інформацію щодо багатосторонніх зусиль щодо розв’язання військового блокування Росією експорту сільськогосподарської продукції з українських портів».

Ентоні Блінкен також обговорив безпекову допомогу США Україні та повідомив про «подальшу бюджетну підтримку України, підтвердивши непохитну відданість Сполучених Штатів демократичному, вільному та процвітаючому майбутньому України», - сказав Прайс.

Саміт країн-членів НАТО та держав-партнерів відбувся в іспанському Мадриді 28-30 червня.

Зустріч міністрів закордонних справ G20 розпочинається 7 липня на острові Балі, в Індонезії.

Різниця між рівнем підтримки України демократами та республіканцями зростає. 4 висновки опитування громадської думки США

Українці вперше взяли участь в Параді на День незалежності у Вашингтоні 4 липня, 2022 р.

Результати соціологічного опитування оприлюднив університет Меріленду

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою. Спад цієї готовності у травні не став тенденцією: червневі показники вищі, ніж у травні, хоча й далі відстають від березневих, коли підтримка була найвищою.

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою

Про це свідчить останнє соціологічне дослідження щодо критичних проблем, результати якого оприлюднив університет Меріленду. В опитуванні, проведеному наприкінці червня, взяло участь 2208 респондентів. І як зазначає директор соціологічної служби університету професор Шіблі Теламі, результати дослідження «особливо примітні, якщо взяти до уваги підвищення цін на нафту та зростання інфляції, з якими зіткнулися американці від початку війни».

«І це має бути музикою для вух президента Джо Байдена, оскільки його адміністрація вклала значні кошти у підтримку України, зміцнення та розширення Північноатлантичного альянсу (НАТО) і у протидію Росії», - зауважив Теламі.

Соціолог звертає увагу на чотири ключові результати останнього дослідження.

По-перше, американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції. Серед респондентів, які брали участь у червневому опитуванні, 62% заявили, що готові терпіти більш високі ціни на електроенергію. Цей показник вищий, ніж у травні (59%), хоча й нижчий, ніж у березні (73%).

американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції

Подібним чином, 58% висловили готовність, заради допомоги Україні, миритися зі зростанням інфляції (у травні таких було 52%, а у березні 65%).

Готовність американців, заради захисту України, ризикувати життям солдатів армії США залишається низькою – 32%, хоч цей показник піднявся до березневого рівня після падіння в травні.

Другий ключовий результат дослідження, на який звертають увагу соціологи, полягає у значній відмінності між демократами та республіканцями у ступені готовності заплатити ціну за підтримку України.

«Розрив між ними поволі зростає; причому демократи висловлюють набагато більшу готовність платити ціну», - коментує отримані дані директор соціологічної служби Мерілендського університету.

Як зазначає професор Теламі, «у той час як 78% відсотків демократів готові миритися з вищими цінами на енергоносії, лише 44% республіканців кажуть те саме». Щодо готовності заплатити вищою інфляцією, то з цим згодні 72% демократів і лише 39% республіканців.

Що стосується готовності ризикувати, заради захисту України, життям американських солдатів, то у червні за це висловились 37% демократів і 22% республіканців.

Третім визначальним результатом дослідження, з погляду соціологів, стало уявлення американців про те, хто перемагає, а хто зазнає поразки у російсько-українській війні.

Хоча більшість респондентів кажуть, що наразі ані Росія, ані Україна не перемагають і не зазнають поразки, певну перевагу опитані вбачають на боці України.

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки (27% до 20%), тоді як Росія терпить більше невдач, ніж успіхів (29% до 20%). Такої ж думки дотримуються як демократи, так і республіканці.

Незважаючи на те, що адміністрація Байдена виступала проти запровадження безполітної зони над Україною, американська громадськість дедалі більше підтримує цю ідею, - попри занепокоєння можливим посиленням конфронтації з Росією.

підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла

Згідно з результатами опитування, підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла з 56% у березні до 59% у травні та 65% у червні.

Ця тенденція вийшла за межі партійних ліній: дедалі більше республіканців (від 52% до 54% і до 57%) та демократів (від 61% до 64% і до 72%) підтримують запровадження безполітної зони, якщо війна триватиме.

Таким чином, результати дослідження засвідчують: готовність американців платити ціну за підтримку України залишається міцною.

«Це гарна новина для адміністрації Байдена, яка визначила своїм пріоритетом підтримку України», - пише професор Теламі. Як він зазначає, якби втома від війни в американському суспільстві зростала, це мало б політичні наслідки, вигідні Путіну.

«Адже лідери в демократичних країнах зазвичай чутливі до ставлення своєї громадськості», - висновує соціолог.

Динаміка настроїв в американському суспільстві, представлена в опитуванні університету Меріленда, простежується і в інших соціологічних дослідженнях у США.

Згідно з висновками впливового дослідницького центру Pew Research Center, більшість американців підтримуютть дії, вжиті адміністрацією Байдена у відповідь на російське вторгнення, включно із запровадженням суворих економічних санкцій проти Росії та відправкою військового обладнання і зброї в Україну. За даними травневого опитування Pew Research Center, більше дорослих американців схвалюють (45%), ніж не схвалюють (34%) реакцію адміністрації Байдена на російське вторгнення в Україну.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG