Спеціальні потреби

Актуально

У США замість ліків пропонують дозу наполегливості
Медична опіка в Америці беззаперечно дуже коштовна, але водночас надзвичайно прогресивна. Фармакологічні і технологічні компанії витрачають величезні кошти на дослідження і пошуки нових препаратів, уможливлюючи цим лікування багатьох травм та недуг. Інноваційний підхід лікаря і наполегливість пацієнта інколи здатні змінити, як могло б виглядати, безвихідну ситуацію.

Захисник студентської футбольної команди Джоржтаунського університету Яні Корі вважався перспективним гравцем, на якого чекала успішна кар’єра у професійній лізі.

Однак Яні не захотів іти у великий спорт. Натомість він переїхав у Каліфорнію, знайшов цікаву роботу і закохався.

5 серпня 2006 року Яні грав із друзями у волейбол. У перерві вирішив скупатися. Пірнув у воду… і зламав шию.

Яні Корі каже, що він майже одразу знав, що паралізований. «Мене викинуло на поверхню і перевернуло на спину… Я думав, що це кінець», - згадує він.

Яні пощастило, що на пляжі у той час відпочивав парамедик і витяг його з води. Сюзан Мофат - товаришка Яні, яка була разом із ним - викликала швидку.

Вона лише пам’ятає слова лікарки, яка їй сказала тоді, що «май на увазі, він ходити ніколи не буде». «Це було жахливо. Я була в розпачі» - визнає Сюзан.

Після двох місяців, проведених у реанімації - коли найгірше було вже позаду - Яні усвідомив ситуацію, в якій опинився.
«Як жити далі?- запитував він себе…. Що станеться з моїми планами, чи зможу я їх реалізувати?»

Яні Корі каже, що думав про це щохвилини і переконував себе, що він - так чи інакше - мусить вибратись із цієї ситуації.

Знайомі порадили їм звернутися до Сюзі Гаркіма, в інституті Фрейзера у штаті Кентуккі.

Ця лікарка була першою людиною, яка сказала Сюзан Мофат, що «надія є».

Сюзан звільнилася з роботи і переїхала з Яні в Кентуккі - поближче до інституту, де лікарка Гаркіма розробила нову технологію лікування паралізованих, яку вперше випробувала на акторі Крістофері Ріві.

Сюзан Гаркіма каже, що спинний мозок дуже непроста річ: він може опрацьовувати складну інформацію, приймати рішення, запам’ятовувати чи забувати.

Новизна її підходу полягає у тому, щоби знову навчити спинний мозок контролювати опорно-рухові функції шляхом повтору рухів. Після 15 років експериментів, цей метод допоміг багатьом паралізованим, а деякі з них навіть почали ходити.

Яні Корі побачив зміни після трьох місяців. Коли йому сказали, що він ворухнув пальцем ноги - то він спершу не повірив. «Дивлюся вниз і бачу, що палець дійсно рухається. Це був надзвичайний момент», - згадує тепер Яні.

Коли він потелефонував і з плачем розповів про це своїй подрузі Сюзан Мофат - то вона впала в істерику. «Саме тоді я повірив, що у мене є шанс», - каже Яні Корі.

Перше, що зробили Яні і Сюзан - це те, що вони побралися. За допомогою родини, друзів, лікарки Гаркіма і Фонду Ріва, вони зібрали необхідні кошти для відкриття у Лос-Анджелесі реабілітаційного центру для таких хворих, як Яні.

Працівниця Фонду імені Крістофора Ріва Сюзан Говлі
каже, що «вони скористалися травмою Яні… і створили щось дуже корисне, унікальне, можна сказати навіть ризиковане».

Невпинне прагнення знову ходити і впертість Яні, за переконанням його друзів, увінчалися успіхом. Три роки після нещасного випадку на пляжі, Яні робить перші кроки.

Яні Корі впевнений, що одного дня він позбудеться ходунка і вийде ногами з цього центру. «Знаєте, я це зроблю… Це не станеться завтра, але одного дня обов’язково» - запевнює молодий чоловік.

Сюзан Ревлі - із Фонду імені Крістофера і Дейни Рівів - каже, що будучи живим актор Крис Рів напевно сказав би: «Я знаю, що він це зробить. А нам, - додала вона, - дав би завдання знайти можливість відкрити 150 таких центрів по всій країні».
Сюзан Гаркіма зазначила, що в історії з Яні прикро лише те, що подружжя Крис і Дейна Ріви не дожили до цього моменту…«Вони були б в захваті», - додала лікарка.

Яні Корі вірить в те, що поставлена людиною мета обов’язково здійсниться. Він переконаний, що якщо зосередитися і працювати над цим щодня - то все є досяжним.

Всі новини дня

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Більше

XS
SM
MD
LG