Спеціальні потреби

Актуально

МВФ схвалив надання Україні третього траншу кредиту
У вівторок на вечірньому засіданні Рада директорів Міжнародного валютного фонду після перевірки виконання умов другого траншу кредиту ухвалила рішення надати Україні наступний - третій транш у розмірі 3,3 мільярда доларів. Таким чином Україна на сьогодні в рамках кредиту стенд-бай отримала від МВФ 10,9 мілярдів доларів допомоги на подолання економічної кризи.

Фонд також погодився на зміни критеріїв виконання умов угоди у частині фіскального дифіциту. До суми дефіциту були включені кошти, необхідні для подолання заборгованості Нафтогазу.

Після завершення засідання Ради директорів голова місії МВФ з питань України Джейла Пазабажалу сказала Голосу Америки, що цього разу під час аналізу економічної ситуації в Україні експерти МВФ зосереджували увагу на питаннях необхідності реформування Нафтогазу, фіскальної політики та запровадження певних коректив для забезпечення дієвості та відповідності витратної та прихідної частин бюджету з розрахунком на 2010 рік, як також на питанні реструктуризації банківського сектора.

«Це дуже важка криза. Країна отримала удари з багатьох сторін в один і той самий час. І для того щоб контролювати кризу такої інтенсивності необхідний політичний консенсус і відданість проведенню необхідних структурних реформ, щоб допомогти країні рухатись вперед і бути набагато більше захищеною від подібних ударів. Як ви знаєте, лист про наміри з МВФ був підписаний президентом, прем`єр-міністром та виконуючим обов`язки міністра фінансів. Вони зобов`язались зробити певні кроки і я сподіваюсь, що вони виконають свої зобов`язання» - сказала Голосу Америки Джейла Пазабажалу.

Перший заступник виконавчого директора МВФ Джон Ліпські після завершення засідання МВФ у свою чергу заявив, що ключовими на сьогодні для україни є узгодження ціни на газ, щоб ціна на внутрішньому ринку відповідала цінам на міжнародному ринку, при чому захист малозабезпечених верств населення має відбутись за рахунок запровадження відповідної програми соціального захисту. Принциповим при цьому, за його словами, є фінансове оздоровлення та забезпечення прозорості у діяльності Нафтогазу. Приорітетним керівництво МВФ також назвало посилення та відновлення довіри до банківського сектора.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG