Спеціальні потреби

У США все частіше видно гібридні вантажівки

Сполучені Штати незабаром можуть стати лідером у виробництві екологічно чистих вантажівок. Згідно з останніми дослідженнями, понад 30 штатів мають готову матеріально-технічну базу для виробництва гібридних автофургонів.

Розвиток, так званої, «зеленої» галузі економіки сприятиме захисту довкілля і створить нові робочі місця. Однак нова технологія недешева. Тому чимало приватних компаній просять федеральний уряд допомогти їм з оновленням автопарків.

Берджерон Мейсон працює кур’єром у кур`єрській службі термінової доставки «FedEx». Він каже, що любить свою роботу і людей.

Робочий день Берджерона починається на світанку. Треба посортувати бандеролі і пакунки, завантажити їх в автофургон, а потім розвезти замовникам.

На перший погляд, автофургон Берджерона нічим не кращий від інших вантажівок компанії. Однак його машина має дизельно-електричний мотор. Три роки тому він пересів на нього зі звичайної вантажівки і негайно відчув різницю.

Берджерон Мейсон каже, що коли він їздив за кермом звичайної вантажівки - то мусів заправляти двічі на тиждень. «З цією, я заправляюся раз на два тижні», - каже кур’єр.

Нещодавно автофургон Берджерона, разом з іншими моделями цього класу, був представлений на святкуваннях Дня гідридних авто у Вашингтоні.

Білл Ван Амбурґ - віце-президент неурядової організації «Calstar», що займається підтримкою екологічно-чистих видів транспорту каже відвідувачам виставки:

«Ми вважаємо, що зібрали для вас дійсно цікаві речі... що засвідчують прогрес гібридної технології у ділянці середніх і великих автомобілів».

Близько тисячі гібридних вантажівок вже сьогодні можна побачити на дорогах у США. Використання автофургонів, що працюють на чистому паливі, дозволить зменшити попит на дизель, скоротити викиди сажі і вуглецю, а найголовніше - сприятиме створенню робочих місць у новому «зеленому» секторі економіки.

Білл Ван Амбурґ зазначає: «Ми говоримо про інженерний (сектор), енергозбереження, виробництво легких матеріалів, електронної системи, програмування. Ці місця праці знадобляться нам в майбутньому».

Для таких компаній як «FedEx», гібридні авто дозволять ощадити величезні гроші на пальному і водночас не забруднювати навколишнє середовище.

Джон Формосамо, віце-президент компанії «FedEx» каже, що хотів би бачити урядову підтримку в придбанні такої технології як на федеральному так і на штатному рівнях.

Субсидії також допомогли б виробникам гібридних вантажівок.

«Якщо ми зможемо випускати до 10 тисяч авто на рік… зменшиться ціна…і компанії зможуть придбати нові вантажівки для автопарків», - зазначає віце-президент організації «Calstar» Білл Ван Амбурґ.

Водій Берджерон Мейсон сподівається, що працюватиме ще довго на своєму екологічно-чистому автофургоні.

«Я добровільно його не віддам, - каже він -, але якщо в компанії захочуть, щоби інші набули мого досвіду - то я буду змушений погодитися».

Наразі керівництво «FedEx» не зверталося до пана Мейсона з таким проханням.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG