Спеціальні потреби

Росія висилає з країни двох українських дипломатів


Російське зовнішньополітичне відомство вирішило виcлати із країни двох українських дипломатів. Про це інформує офіційний веб-сайт МЗС Російської Федерації. У середу про це повідомили послу України в Москві Костянтину Грищенку, якого запросили до міністерства. Заступник глави відомства Григорій Карасін пояснив цей крок недружніми діями української влади до двох представників Російської Федерації в Україні, а саме старшого радника російського посольства Володимира Лисенка та Генконсула в Одесі Олександра Грачова.

Не зважаючи на те, що рішення щодо останнього було припинено, росіяни розцінили цей крок Києва як провокаційний, антиросійський та такий, що шкодить розвиткові двосторонніх стосунків. МЗС РФ ухвалили «симетричну» відповідь – вони запропонували українцям достроково припинити місію Генерального конусула України в Санкт-Петербурзі та одного із радників посольства в Москві. В МЗС Росії пояснили, що рішення щодо консула буде навзаєм припинено, отже один із висланих українських дипломатів і надалі зможе виконувати свої обов'язки.

Радник російського посольства Володимир Лисенко залишив Україну на початку цього тижня. Його від`їзд пов`язували із конфліктною ситуацією в Севастополі, де українські правоохоронці тричі протягом місяця затримували російську військову техніку, що належить Чорноморському флоту РФ. Український МЗС стверджував, що вона всупереч міждержавним домовленостям перевозить містом важкі озброєння, зокрема ракети, без узгодження з Києвом. Російські дипломати заперечили провину попри те, що самі військові ЧФ визнали деякі відхилення від процедури.

Досі український МЗС утримувався від коментарів щодо причин від`їзду російського дипломата, неофіційно заявляючи про закінчення терміну його перебування в Україні.

XS
SM
MD
LG