Спеціальні потреби

Обама вирішив міжрасовий конфлікт гасити пивом

Президент Обама особисто взявся за врегулювання міжрасового конфлікту, який привернув увагу цілої країни. Йдеться про випадок арешту білим поліцейським в Кембріджі, штату Массачусеттс, чорношкірого професора. Відомий професор Гарвардського університету Генрі Луїс Ґейтс, був зарештований у власному будинку, коли згубивши ключі, виламав силою вхідні двері. Сусіди викликали поліцію, запідозривши пограбування. Ґейтс, за твердженням поліції, відреагував неадекватно, грубо лаявся і звинуватив поліцейських у расизмі. Врешті за це його заарештували. Президент Обама, який зразу після інциденту сказав що поліція вчинила «по-дурному», спровокував своїми словами хвилю дискусій по всій країні щодо расового питання. Аби вгамувати пристрасті, Обама запросив учасників конфлікту в Білий дім, щоб за келихом пива обговорити проблему.
Це не була звичайна чоловіча розмова, після роботи за кухлем пива. Хоча саме так хотів представити цю зустріч президент Обама:

«Це просто намір трьох чоловіків наприкінці дня піти на пиво і мати можливість вислухати один одного».

Обама запропонував головним героям скандалу, включно із собою, зібратися у Білому домі і вирішити суперечку, яка переросла у національне з`ясовування расових питань.

Інцидент, який виник в Кембріджі, починався як звичайне побутове непорозуміння.

Чорношкірий професор Генрі Луїс Ґейтс був арештований у свому власному будинку білим сержантом поліції Джеймсом Кроулі. Професор, загубивши ключі, виламав силою двері до свого дому. Сусіди викликали поліцію, запідозривши пограбування. Але коли наряд приїхав на місце події, чоловіка якого вони там застали – за словами поліцейського – поводився неадекватно.

«Було багато криків. Він вживав вислови, неочікувані від людини, яка повинна була би бути вдячною, що поліція оперативно реагує на повідомлення про пограбування. І тим паче ми не очікували такого від професора Гарвардського університету».

Сержант Кроулі зарештував професора Ґейтса за порушення громадського спокою. Професор обвинуватив сержанта в расовій упередженості. Увагу ж американської громадськості до цієї ніби малозначної події привернуло зауваження президента Обами, яке він зробив під час прес-конференції відповідаючи на питання журналістів.

«Кембріджська поліція діяла нерозумно, коли арештувала особу, що вже довела, що це її власне житло».

Ця фраза викликала бурхливу реакцію в країні. Дехто виступив на захист слів президента, але кембріджські поліцейські стали по стороні свого колеги. Як сказав не вважають дії сержанта Кроулі нерозумними, і стали на його захист свого колеги. Як сказав Алан МакДоналд від Асоціації офіцерів поліції Кембріджа, - «у тому, що сталося, не було нічого безглуздого!».

Пізніше президент Обама спробував виправити своє оціночне судження, яке так збурило суспільство.

«Підбір слів в моєму коментарі склав, на жаль, враження незадоволення діями кембріджської поліцієї і зокрема сержанта Кроулі. Мені слід було ретельніше формулювати свою думку».

Президент висловив сподівання, що зустріч їх трьох за пивом змиє гнів і зробить цей приклад повчальним моментом в міжрасових відносинах:

«Усі люди, причетні до цього інциденту не є бездоганні. Але зараз кожному варто
виділити трохи часу для того, щоб ще раз подивитися на ситуацію і визнати, що інші можуть мати відмінну точку зору.

Після розмов в Білому домі сержант Кроулі сказав, що планує невдовзі провести ще одну приватну зустріч з професором Ґейтсом, щоб познайомитись з ним ближче.

«Ми визнали, що маємо розбіжності в поглядах. Ми не дуже копирсались в минулому, ми значно більше говорили про майбутнє», - сказав Кроулі.

А пристрасті, викликані цієї історією, свідчать, яким чутливим лишається расове питання в Америці.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG