Спеціальні потреби

Саморобна вибухівка – кошмар для солдатів США

Однією з найбільших загроз американському збройному контингенту в Афганістані є саморобні вибухові пристрої – СВП. Лише в липні в зоні бойових дій загинуло 35 американських солдатів – 23 з них – саме від СВП.

Групу спеціального призначення тренують розпізнавати бомби і знаходити приховані дроти. Це – загін «Паладін», яким керує Джефрі Ярковські.

«З минулого року кількість саморобних бомб зросла, а з цим і кількість жертв. Але хоч противник посилив свої зусилля, ми також докладаємо зусиль для боротьби з цими пристроями, і робимо успіхи.

На відміну від Іраку в Афганістані мало асфальтованих доріг і там ще легше маскувати придорожні міни. Навіть коли ці пристрої не вбивають або калічать, вони сповільнюють військові операції.

Для зменшення ризику військові інструктори вчать солдатів розпізнавати загрозу: фальшиве каміння, гільзи, притиснутий під вагою вибухівки багажник машини, приховані за авто-номерами детонатори.

Сили спецпризначення зібрали колекцію різних видів бомб, з якими їм довелося зустрічатися, і ознайомлюють з ними солдатів.

Вони також вдосконалюють спеціальні роботи для виявлення заритих або схованих у машинах бомб. Якщо вибухівку не вдається розмінувати, її підривають.

Використовують і останні досягнення техніки, які запобігають детонуванню певних видів бомб шляхом блокування радіо-сигналів. Як каже Ярковські, його загін постійно намагається на один крок випереджати суперника.

Станом на сьогодні, цього року американські військові виявили в Афганістані три тисячі двісті саморобних вибухових пристроїв.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG