Актуально
Візит Кирила в Західну Україну розпочався зі скандалу
Скандалом розпочався заключний – західноукраїнський – етап візиту патріарха Кирила в Україну. Після тріумфальних зустрічей з паствою в Донецьку і в Криму, де російського першоієрарха вітали юрби прихильників, подеколи навіть з російськими прапорами в руках, шлях Кирила пролягав на Захід України – до Рівненської, Волинської і Тернопільської областей.
Проте в неділю 2 серпня предстоятель РПЦ несподівано повідомив, що скасовує заплановану на понеділок поїздку до Рівного. У Московському патріархаті пояснили: Кирила не пустила в Рівне українська влада. Мовляв, секретаріат президента «наполегливо рекомендував» патріархові змінити маршрут через небезпеку масових заворушень.
Натомість президентський секретаріат виступив у понеділок зі спростуванням цієї інформації і заперечив свою причетність до скасування патріаршого візиту до Рівного. «Секретаріат президента України не є координатором програми візиту в Україну предстоятеля Російської православної церкви», - нагадав заступник глави канцелярії Юрій Богуцький.
При цьому Богуцький зауважив: під час попередніх консультацій представників Московської патріархії справді інформували про релігійну ситуацію в Рівному; остаточне ж рішення залишили за організаторами візиту. «Ще раз зазначаю: ініціатором змін до програми візиту патріарха Кирила був не секретаріат», - наголосив представник президента.
Своєю чергою, Служба безпеки України поквапилась офіційно запевнити московського візитера: в Україні йому нічого не загрожує. Про це заявив у понеділок голова СБУ Валентин Наливайченко:
«Ніяких загроз не було. І, відповідно, я можу офіційно спростувати ті джерела, які поширюють протилежну інформацію. Я думаю, що це неправдива інформація, яка зайве політизується. Все спокійно, ніяких загроз не було», -- сказав Наливайченко в інтерв`ю журналістам. Як він додав, «правоохоронна система працює, щоб цих загроз не було».
А тим часом патріарх Московський і всієї Русі передумав і таки приїхав у Рівне. У центрі міста предстоятеля Російської православної церкви зустрічали тисячі як прихильників, так і противників політики Московського патріархату в Україні. І якщо перші вигукували «Кирил – наш патріарх!», то другі тримали в руках гасла «Незалежній державі – незалежну церкву» та «РПЦ – філія ФСБ».
У Луцьку, куди патріарх Кирил прибув над вечір, також не обійшлося без протестувальників. Хтось розбив лайтбокс із зображенням патріарха, а хтось на іншому лайтбоксі дописав поряд з його ім`ям слово «кагебіст».
Цим, однак, усі ексцеси вичерпались. І все ж патріарх, як виглядає, залишився невдоволений прохолодним прийомом. «Побоювання адміністрації президента Ющенка не були необґрунтованими; не випадково влада побоювалася зіткнень і провокацій», -- зауважив керівник відділу зовнішніх церковних зв`язків Московського патріархату архієпископ Іларіон.
Завтра у програмі Московського патріарха – молебень у Почаївській лаврі. Київський патріархат уже заявив про намір провести під Лаврою альтернативний молебень та хресний хід. Як кажуть організатори, їхня мета – «продемонструвати патріарху Московському, що в Україні є чимало людей, які хочуть мати українську помісну церкву, і щоб він поводився як гість, а не як господар на українській землі».
А тим часом, коментуючи негативне сприйняття візиту частиною українського суспільства, дехто з експертів зазначає: негативні настрої підсилені заявами самого Кирила в Україні. Замість пастирських, ті заяви часто-густо мали відверто політичний характер.
Як виглядає, думку поділяють навіть деякі з російських ЗМІ. Візит приніс в Україну не мир, а поділ, -- стверджує у своєму сьогоднішньому числі «Нєзавісімая газєта». «В українській суспільній думці приїзд патріарха Кирила був розцінений як спроба експансії Російської церкви на українській землі, що продовжує політику Москви щодо української незалежності», -- пише видання. Як мовиться у статті, «Якщо візит патріарха до певної міри і був пастирським, то аж ніяк не миротворчим».
Нагадаємо: 10-денний візит в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила завершиться 5 серпня.
Всі новини дня
На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео
На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.
У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю
Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.
У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео
Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.
- Голос Америки
B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.
- Голос Америки
Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.
Facebook Forum