Спеціальні потреби

В Ірані під вартою перебуває троє американців

Троє американців перебувають під арештом в Ірані, перетнувши іраксько-іранський кордон. Намагання шведських дипломатів отримати будь-яку інформацію про місце перебування затриманих поки що не принесли жодних результатів.

Серед трьох заарештованих американських громадян: Джошуа Фатал, працівник галузі охорони довкілля з Орегону; Шейн Бовер з Міннесоти, який працює незалежним журналістом на Близькому Сході; та письменниця Сара Шурд з Каліфорнії, яка є вчителькою на Близькому Сході.

Трьох американців затримано у п’ятницю, після перетину ними іранського кордону у гірській місцевості поблизу туристичного міста Ахмед Аваа.

Як повідомило іранське телебачення, їх заарештували за нелегальний перетин іранського кордону з боку курдського регіону в Іраку.

Четвертим туристом, який ішов з групою частину шляху, був Шон Мекфессел, вчитель англійської мови із Сіетла. Зараз Макфессел перебуває в американському посольстві у Багдаді і каже, що його друзі зателефонували йому й повідомили, що їх оточили.

Арешт трьох американців відбувся невдовзі після іншого американсько-іранського скандалу, пов’язаного із арештом журналістки Роксани Сабері, яку Іран звинувачував у шпигунстві.

З погляду співробітника Інституту Брукінґса у Вашингтоні Майкла О’Генлона, «є великі шанси на те, що Іран назве цих трьох людей шпигунами. І США, або ці затримані, матимуть переконати Іран у тому, що вони невинні».

Старший співробітник Ради з міжнародних відносин Еліот Абрамс вважає, що «те, як Іран з ними поступить, буде посланням Бараку Обамі і Сполученим Штатам. Якщо вони почнуть говорити про шпигунство і про необхідність розслідування і ця справа затягнеться на тижні - це буде серйозною ознакою того, що Іран не хоче покращення стосунків з нами», - каже аналітик.

Представники Держдепартаменту США твердять, що троє американців подорожували в Іраку як туристи, і випадково потрапили на іранську територію. Втім іранські ЗМІ натякають на шпигунство. Вони кажуть, що американці знехтували неодноразовими застереженнями триматись осторонь іранського кордону.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG