Спеціальні потреби

В Ірані під вартою перебуває троє американців

Троє американців перебувають під арештом в Ірані, перетнувши іраксько-іранський кордон. Намагання шведських дипломатів отримати будь-яку інформацію про місце перебування затриманих поки що не принесли жодних результатів.

Серед трьох заарештованих американських громадян: Джошуа Фатал, працівник галузі охорони довкілля з Орегону; Шейн Бовер з Міннесоти, який працює незалежним журналістом на Близькому Сході; та письменниця Сара Шурд з Каліфорнії, яка є вчителькою на Близькому Сході.

Трьох американців затримано у п’ятницю, після перетину ними іранського кордону у гірській місцевості поблизу туристичного міста Ахмед Аваа.

Як повідомило іранське телебачення, їх заарештували за нелегальний перетин іранського кордону з боку курдського регіону в Іраку.

Четвертим туристом, який ішов з групою частину шляху, був Шон Мекфессел, вчитель англійської мови із Сіетла. Зараз Макфессел перебуває в американському посольстві у Багдаді і каже, що його друзі зателефонували йому й повідомили, що їх оточили.

Арешт трьох американців відбувся невдовзі після іншого американсько-іранського скандалу, пов’язаного із арештом журналістки Роксани Сабері, яку Іран звинувачував у шпигунстві.

З погляду співробітника Інституту Брукінґса у Вашингтоні Майкла О’Генлона, «є великі шанси на те, що Іран назве цих трьох людей шпигунами. І США, або ці затримані, матимуть переконати Іран у тому, що вони невинні».

Старший співробітник Ради з міжнародних відносин Еліот Абрамс вважає, що «те, як Іран з ними поступить, буде посланням Бараку Обамі і Сполученим Штатам. Якщо вони почнуть говорити про шпигунство і про необхідність розслідування і ця справа затягнеться на тижні - це буде серйозною ознакою того, що Іран не хоче покращення стосунків з нами», - каже аналітик.

Представники Держдепартаменту США твердять, що троє американців подорожували в Іраку як туристи, і випадково потрапили на іранську територію. Втім іранські ЗМІ натякають на шпигунство. Вони кажуть, що американці знехтували неодноразовими застереженнями триматись осторонь іранського кордону.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG