Спеціальні потреби

Росія погрожує Києву санкціями за продаж зброї Грузії


Росія вивчає можливість застосувати санкції до країн, які продають зброю Грузії. Про це заявив заступник керівника МЗС РФ Григорій Карасін. Україну він назвав найбільш активним постачальником озброєнь до Грузії і схарактеризував позицію Києва в цьому питанні як недружню стосовно Російської Федерації.

У російського керівництва факт продажу зброї українського виробництва Тбілісі не викликає сумніву, заявив Карасін. «Нам відомі країни та фірми, що торгують з Тбілісі зброєю. Ми збираємо інформацію про їхню діяльність та оперуємо конкретними перевіреними фактами. Дійсно, найбільш активна в цьому плані – Україна».

Сторони ведуть консультації з цього приводу, кажуть в російському МЗС. Росія недноразово висловлювала Києву стурбованість ситуацією. Нині російське керівництво вперше заговорило про можливість обмеження військово-економічного і економічного співробітництва з країнами та підприємствами, які не прислухаються до побажань з Москви. Мовляв, уряд вже працює над різними варіантами санкцій. В Кремлі також попередили, що будуть цілеспрямовано перешкоджати постачанням зброї до Грузії.

Українське керівництво не заперечувало поставок зброї до Грузії, але завжди наголошувало, що вони здійснювалися у повній відповідності із українськими законами та міжнародними правилами. Грузія останніми роками була серед найбільших замовників військової техніки.

Нині у переддень річниці початку військових дій в Південній Осетії у відносинах Росії і Грузії спостерігається чергове загострення. Сторони звинувачуюють одна одну у провокаціях та обстрілі території. Російський МЗС повідомляє, що Григорій Карасін в телефонній розмові обговорив ситуацію із заступником Держсекретаря США Вільямом Бернсом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG