Спеціальні потреби

Білл Клінтон домігся звільнення двох журналісток


Візит Білла Клінтона у Північну Корею і місяці неофіційних переговорів принесли бажані результати. Дві американські журналістки, яких у березні було заарештовано за нелегальний перетин кордону КНДР і засуджено до 12 років виправних робіт, нарешті повернулися додому у Каліфорнію. Після 140 днів ув’язнення Лора Лінг і Юна Лі знову зустрілися із своїми сім’ями. Журналістки отримали помилування після візиту Білла Клінтона в КНДР.

Білий дім наполягає, що це була приватна місія екс-президента, а не офіційний візит. Втім, у Північній Кореї думають по-іншому. Однією із умов помилування журналісток був візит американського високопосадовця. Спочатку цю місію хотів виконати Альберт Ґор – співзасновник телеканалу, на якому працювали журналістки. Однак коли його пропозицію було відхилено, він запропонував кандидатуру Білла Клінтона.

Критики кажуть, що це була давня мрія керівників КНДР, аби американський президент відвідав їхню країну. Тепер, коли окрім візиту, вони домоглись ще й публічного вибачення держсекретаря США, КНДР розцінює це як великий успіх.

Втім, занепокоєння викликані тим, що Північна Корея може стати прикладом для Ірану, який зараз утримує трьох американських туристів і може використати їх як розмінну монету.

XS
SM
MD
LG